Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Zimowy Narodowy z Gortatem. Ćwiczyło ponad 600 uczniów

  TVN Warszawa

  TVN24Wielka lekcja WF na PGE Narodowym

  Łyżwy, ślizgawki, wspólny taniec i gra w hokeja. Mnóstwo zimowych atrakcji można było znaleźć w środę na PGE Narodowym. Wszystko dzięki wielkiej lekcji WF organizowanej przez Fundację Marcina Gortata MG13 i Ministerstwo Sportu.

  Na cztery godziny stadionem zawładnęło 600 dzieci ze szkół z całej Polski. - To świetna inicjatywa, podczas której możemy się poruszać, zintegrować i poznać nowych ludzi - przyznała Kasia, jedna z uczestniczek wielkiej lekcji WF. - Jestem tutaj, bo lubię się ruszać. To dobra okazja na wspólną zabawę - dodał inny uczeń, Marcin.

  Dzieciom towarzyszyły gwiazdy sportu i show-biznesu, m.in. Mariusz Czerkawski, Andrzej Wrona czy tenisistka Ula Radwańska, która obchodziła 26 urodziny.

  Inicjatywa Gortata

  - Marcin Gortat kojarzy się z koszykówką. Ale wychodzi naprzeciw także innym dyscyplinom sportu. Połączyliśmy tutaj zimową aurę Stadionu Narodowego i WF, czyli aktywność dla najmłodszych – powiedział Paweł Stalmach z Fundacji Marcina Gortata. - Piękne są tego typu inicjatywy, bo badania dowodzą, że coraz mniej dzieci uczęszcza na WF - zachwalał Stanisław Karpiel-Bułecka, muzyk uczestniczący w zajęciach. Zadowolenia nie krył też sam organizator Marcin Gortat. - Cieszę się, że w tak dużej grupie zjawiliście się dzisiaj na naszym evencie - powiedział na filmie przygotowanym specjalnie na ten dzień. Podziękował ministerstwu za wsparcie, a uczniom ćwiczącym się na Narodowym życzył dobrej zabawy.

  Marcin Gortat życzy dobrej zabawy
  TVN24

  kw/mś