Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Zimowy Narodowy z Gortatem. Ćwiczyło ponad 600 uczniów

Warszawa

TVN24Wielka lekcja WF na PGE Narodowym

Łyżwy, ślizgawki, wspólny taniec i gra w hokeja. Mnóstwo zimowych atrakcji można było znaleźć w środę na PGE Narodowym. Wszystko dzięki wielkiej lekcji WF organizowanej przez Fundację Marcina Gortata MG13 i Ministerstwo Sportu.

Na cztery godziny stadionem zawładnęło 600 dzieci ze szkół z całej Polski. - To świetna inicjatywa, podczas której możemy się poruszać, zintegrować i poznać nowych ludzi - przyznała Kasia, jedna z uczestniczek wielkiej lekcji WF. - Jestem tutaj, bo lubię się ruszać. To dobra okazja na wspólną zabawę - dodał inny uczeń, Marcin.

Dzieciom towarzyszyły gwiazdy sportu i show-biznesu, m.in. Mariusz Czerkawski, Andrzej Wrona czy tenisistka Ula Radwańska, która obchodziła 26 urodziny.

Inicjatywa Gortata

- Marcin Gortat kojarzy się z koszykówką. Ale wychodzi naprzeciw także innym dyscyplinom sportu. Połączyliśmy tutaj zimową aurę Stadionu Narodowego i WF, czyli aktywność dla najmłodszych – powiedział Paweł Stalmach z Fundacji Marcina Gortata.- Piękne są tego typu inicjatywy, bo badania dowodzą, że coraz mniej dzieci uczęszcza na WF - zachwalał Stanisław Karpiel-Bułecka, muzyk uczestniczący w zajęciach. Zadowolenia nie krył też sam organizator Marcin Gortat. - Cieszę się, że w tak dużej grupie zjawiliście się dzisiaj na naszym evencie - powiedział na filmie przygotowanym specjalnie na ten dzień. Podziękował ministerstwu za wsparcie, a uczniom ćwiczącym się na Narodowym życzył dobrej zabawy.

Marcin Gortat życzy dobrej zabawy
TVN24

kw/mś