Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Zima atakuje. Jeździ się trudniej, ale kolizji jest mniej

Warszawa

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plZima w mieście

Od kilku godzin pada śnieg z deszczem, na ulicach jest czarno, ale zalega pośniegowe błoto. Synoptycy zapowiadają spadek temperatur na do minus 13 stopni C. Na stołecznych drogach pracują już posypywarki, jednak policja apeluje o rozwagę w czasie prowadzenia samochodów.

Od wczoraj pogarszają się warunki pogodowe. Zima coraz śmielej wkracza do stolicy. Na ulicach jest czarno, ale ślisko. Na chodnikach miejscami już zupełnie biało. W krótkich odstępach czasu informujemy o kolizjach spowodowanych poślizgami. Trzy z nich zdarzyły się na Wisłostradzie w przeciągu trzech godzin w tym samym miejscu. Do szpitala trafiła kierująca kia po zderzeniu z tramwajem na Białołęce. Więcej na tvnwarszawa.pl.

Synoptycy zapowiadają, że noc ze środy na czwartek będzie już mroźna. Temperatura w Warszawie ma spaść nawet do minus 13 stopni Celsjusza.

W kolejnych dniach zima przypuści atak na całego. Prognozowany jest mróz nawet do - 25 stopni Celsjusza.

Warto o tym pamiętać podróżując samochodem, bo warunki na jezdni mogą się zmieniać błyskawicznie. Wielu kierowców już zwolniło, ale nie wszyscy.

- Jak na takie warunki sytuacja jest niezła. Mamy obecnie około 20 zdarzeń oczekujących na realizację. Zwykle popołudniu jest około 50. Widać, że kierowcy zdjęli nogi z gazu, jednak nadal apelujemy o ostrożność, bo wciąż te zdarzenia są – mówi Rafał Retmaniak z sekcji prasowej stołecznej komendy.

Sytuację w mieście stale obserwują nasi reporterzy.

- Niewątpliwie miejscami był duży opad śniegu z deszczem, dlatego potworzyły się korki przez co powroty z pracy do domów były dłuższe. Jednak powoli sytuacja się normalizuje. Czasowo zima odpuszcza, przestało padać przynajmniej w Śródmieściu, gdzie teraz jestem. Jest też mniej samochodów na ulicach - relacjonuje Tomasz Zieliński.

Zarząd Oczyszczania Miasta już po godzinie 17 rzucił do walki z zimą znaczne siły. Przez stołeczne mosty i wiadukty przejeżdżają 42 posypywarki.

"Przed śliskością zabezpieczanych jest 7 warszawskich mostów, wiadukty, estakady i takie strome ulice jak m.in. Dolna, Belwederska, Spacerowa czy Karowa" - informuje ZOM zaznaczając, że całodobowo monitoruje rzeczywisty stan nawierzchni dróg, aktualne dane meteorologiczne i prognozy pogody.

skw/mś