Zielono na torowiskach. Jest przetarg

Warszawa

ZTMZTM ogłosił przetarg na zielone torowiska

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił właśnie przetarg, na wykonawcę zielonych torowisk. Powstaną wzdłuż ulicy Filtrowej i Nowowiejskiej oraz 11 Listopada.

To projekt zgłoszony do ubiegłorocznej edycji budżetu partycypacyjnego.

Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie przygotowanie dokumentacji projektowej, później realizacja pomysłu, a jeszcze później pielęgnacja zielonego torowiska.

Będą podlewać, kosić trawę

Zielone torowiska powstaną w dwóch miejscach. Na Ochocie, wzdłuż Filtrowej, Krzywickiego i Nowowiejskiej od Zimorowicza do przystanku na Nowowiejskiej oraz na Pradze-Północ, wzdłuż 11 listopada od Targowej do przystanku przy Inżynierskiej.

Na torowiskach pojawią się różne gatunki trawy, o podwyższonej odporności na niskie temperatury i warunki miejskie. Zostaną również rozłożone maty rozchodnikowe (czyli maty z roślinami z rodzaju rozchodnikowych).

Pielęgnacja torowisk będzie obejmowała m.in. podlewanie, nawożenie, koszenie trawy.

Projekt pilotażowy

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, to będzie program pilotażowy. Porównane zostaną różne warianty takiej zielonej zabudowy.

"Wyniki mają dać odpowiedź, które gatunki roślin najlepiej sprawdzają się na zielonych torowiskach podsypkowych, czyli z tłuczniem oraz będą stosowane w przyszłości" - informują urzędnicy.

Całość prac powinna się skończyć do 30 listopada 2018 roku.

Czytaj też o konferencji Jana Śpiewaka dotyczącej ogródków działkowych:

"Działkowcy nie wiedzą czy ogród będzie istniał"TVN24
wideo 2/4

kz/pm