Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Zielone światło dla przebudowy wylotówki nad Zegrze

Najnowsze

tvnwarszawa.plUlica Żołnierska

Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na rozbudowę ponad dwukilometrowego odcinka wylotówki nad Zegrze. Zielone świało dla przebudowy dostała również ulica Kleszczowa, będąca ważną drogą dla mieszkańców Włoch i Ursusa.

Jak poinformowała Ivetta Biały, rzeczniczka prasowa wojewody, prace obejmą poszerzenie drogi do dwóch pasów w każdym kierunku. Ponadto przebudowane będą również skrzyżowania wylotówki z innymi drogami. Powstanie także chodnik i ścieżka rowerowa.

Droga do remontu jest podzielona na dwa odcinki – pierwszy od węzła Marsa (przez ul. Żołnierską) do granic miasta; drugi – od granic miasta do węzła w Zielonce. Wojewoda wydał pozwolenie na drugi odcinek. Na pierwszy wyda dopiero, po tym jak ratusz zgłosi się z odpowiednim wnioskiem.

Koszt prac wyniesie 60 mln złotych. Inwestycja w całości jest finansowana przez urząd marszałkowski. - Prace powinny rozpocząć się zimą a zakończyć najpóźniej w 2015 roku – powiedział Krzysztof Strzałkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Rozbudowa Kleszczowej

W poniedziałek, wojewoda wydał również zezwolenie na rozbudowę ulicy Kleszczowej (od Czereśniowej do skrzyżowania Chrobrego z Ryżową. Inwestycja usprawni wyjazd z Włoch i Ursusa.

- Ulica Kleszczowa to obecnie wąskie gardło, które po przebudowaniu będzie w stanie przejąć i doprowadzić ruch z Ursusa i Włoch na węzeł Łopuszańska – powiedziała Anna Piotrowska, dyrektor Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

bf//ec

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości