Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Zielone światło dla metra na Wolę i Targówek

Warszawa

tvnwarszawa.pl / TwitterZielone światło dla rozbudowy metra

Urząd Zamówień Publicznych stwierdził, że nie ma przeszkód do podpisania umów na rozbudowę II linii metra - poinformowała prezydent Warszawy. Oznacza to, że niebawem będzie można rozpocząć prace przy budowie sześciu nowych stacji.

"Brak przeszkód do podpisania umów na odcinek 3+3 metro 2 uznał Urząd Zamówień Publicznych. Bardzo ważny krok do podpisania umowy" - napisała w poniedziałek na Twitterze Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Chodzi o budowę trzech kolejnych stacji na Woli i trzech w stronę Targówka.

W zeszłym tygodniu UZP skontrolował przetarg na rozbudowę II linii metra. Jest to procedura wymagana w przypadku tego typu inwestycji. Jak wtedy informowaliśmy stwierdzono drobne uchybienia, nie informowano jednak, o co dokładnie chodzi. Metro Warszawskie miało siedem dni na odniesienie się do uwag, ale jak zapewniali wtedy jego przedstawiciele termin zakończenia inwestycji w 2019 roku nie jest zagrożony. Dziś decyzję Urzędu skomentował ratusz.

Brak przeszkód do podpisania umów na odcinki 3+3 #metro2 #warszawa uznał Urząd Zamówień Publicznych. Bardzo ważny krok do rozpoczęcia budowy— Hanna Gronkiewicz (@hannagw) styczeń 25, 2016

- W trakcie kontroli UZP wskazał inwestorowi dwie drobne uwagi, podkreślając jednocześnie, że nie wymagają one wydania zaleceń pokontrolnych i nie mają wpływu na wynik postępowania. Oznacza to brak przeszkód do zawarcia umowy z wybranymi wykonawcami - tłumaczy Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza. Jak dodaje, wszystkie prace związane z rozbudową metra prowadzone są zgodnie z harmonogramem.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołania firm, które oprotestowały przetarg. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Dalsze plany rozbudowy drugiej linii metra
tvnwarszawa.pl

Sprawdzeni w boju?

Metro pod koniec października wybrało wykonawców rozbudowy drugiej linii metra. Zadanie podzielone na dwa odcinki, tzw. 3+3. Pierwszy z nich dotyczy budowy trzech stacji i tunelu na zachód, w głąb Woli. Tutaj wybrano ofertę tureckiego Gülermak. Odcinek wschodni, w stronę Targówka, ma budować włoskie Astaldi.

Obie firmy, jako konsorcjum, budowały centralny odcinek drugiej linii metra, który otworzono w marcu ubiegłego roku.

Zapytaliśmy warszawiaków na co wydać można zaoszczędzony przy budowie metra 1 mld złotych:

Sonda tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

jk/sk