"Zielone dla tramwajów na każdym skrzyżowaniu"

Najnowsze

| NAC (Sygnatura: 22-414)fot. SISKOM

Eksperci komunikacyjni kolejny raz upominają się o uprzywilejowanie tramwajów. Członkowie Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji przygotowali właśnie specjalną petycję, w której apelują do prezydent miasta o zmiany.

"Jak pokazuje praktyka, komunikacja tramwajowa jest wciąż traktowana przez nasze władze po macoszemu, o czym świadczy choćby fakt, że 80 proc. półkursów tramwajów w Al. Jerozolimskich notuje opóźnienia" - przekonuje SISKOM.

Minuta na światłach

Członkowie organizacji przygotowali nawet krótki filmik z rejonu ulic Obozowej i Dywizjonu 303, żeby pokazać jak długo tramwaj musi czekać na światłach, żeby móc ruszyć. Jak widać włącza się do ruchu, dopiero po ponad minucie.

Dotychczas SISKOM głównie apelował: eksperci mówili o korzyściach z przeprogramowania sygnalizacji m.in w TVN Warszawa. Teraz poszli o krok dalej. Przygotowali petycję, w której apelują o zmiany. I przypominają dlaczego ich zdaniem trzeba je wprowadzić.

"Jesteśmy zdania, że po uchwaleniu przez Radę Warszawy podwyżki cen biletów ZTM, mamy prawo do lepszej oferty, a przede wszystkim do skrócenia czasu podróży" – przekonuje SISKOM.

Zielone na każdym skrzyżowaniu Jak mówią, urzędnicy powinni ustawić sygnalizację w taki sposób, żeby warszawiacy nie tracili czasu stojąc na niepotrzebnych czerwonych światłach. Ich zdaniem tramwaje powinny dostawać zielone światło na każdym napotkanym skrzyżowaniu (chyba, że trzeba przepuścić inny tramwaj), a prędkość podróży powinna wzrosnąć do 25 km/h.

"Domagamy się, aby tramwaje w Warszawie miały tak samo skuteczne, bezwzględne priorytety w sygnalizacji świetlnej jak w Poznaniu, Monachium, Berlinie, Dreźnie, Bremie, Paryżu, Helsinkach, Oslo i innych miastach europejskich, które faktycznie promują szybki transport publiczny" – apelują. PETYCJA SISKOM-U DOSTĘPNA JEST TUTAJ

ran/par

Źródło zdjęcia głównego:  | NAC (Sygnatura: 22-414)