Zieliński po raz drugi trenerem Polonii Warszawa

Warszawa

| Butte County Sheriff's Office/Google Mapsfot. ksppolonia.pl

Jacek Zieliński od czwartku oficjalnie zostanie trenerem Polonii Warszawa. Jak powiedział wiceprezes klubu Piotr Ciszewski, umowa ma obowiązywać do końca czerwca 2012 roku.

W środę po południu Zieliński poprowadził trening Polonii, ale jeszcze w nieoficjalnej roli. Tego samego dnia rozmawiał z działaczami klubu na temat swojej pracy przy Konwiktorskiej.

- Szybko uzgodniliśmy szczegóły. Formalnie podpisanie umowy nastąpi w czwartek, ale trener Zieliński już podjął decyzję o przywróceniu Euzebiusza Smolarka do pierwszego zespołu (przez ostatni tydzień zawodnik trenował z drużyną Młodej Ekstraklasy – red). Kontrakt będzie zawarty do końca przyszłego sezonu - podkreślił Piotr Ciszewski, wiceprezes Polonii zaznaczając, że nie postawiono przed trenerem konkretnych zadań.

Jak dodał, dotychczasowy opiekun zespołu Piotr Stokowiec wróci do roli drugiego szkoleniowca.

Stokowiec pełnił obowiązki pierwszego trenera Polonii zaledwie dziewięć dni, w tym czasie drużyna rozegrała jedno spotkanie (0:1 u siebie z Widzewem Łódź).

Druga przygoda

Dla Zielińskiego, który we wtorek skończył 50 lat, to będzie druga przygoda z klubem z Konwiktorskiej. Wcześniej pracował w Polonii od lata 2008 roku do połowy marca 2009.

Zieliński będzie... piątym szkoleniowcem Czarnych Koszul w obecnym sezonie - po Jose Bakero, Pawle Janasie, Theo Bosie i Piotrze Stokowcu. Zadebiutuje w sobotę 2 kwietnia w spotkaniu ligowym z Koroną Kielce.

Zmiany w sztabie szkoleniowym są efektem fatalnych wyników Polonii. Stołeczny zespół w rundzie wiosennej ekstraklasy nie zdobył jeszcze gola (0:0 z Górnikiem Zabrze, 0:1 z Legią Warszawa, 0:1 z Zagłębiem Lubin, 0:1 z Widzewem). Drużyna, która miała walczyć o czołowe lokaty, zajmuje obecnie 13. miejsce z dwoma punktami przewagi nad strefą spadkową.

PAP/bf/ec