Zięć znęcał się nad teściem W domu miał arsenał broni

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

Policjanci z Wawra zatrzymali 51-letniego Romana P., który znęcał się nad swoim teściem. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna posiada sześć różnych jednostek broni ostrej, chociaż pozwolenie ma jedynie na 5.

Zawiadomienie o znęcaniu psychicznym i fizycznym wpłynęło do komisariatu przy ul. Mrówczej. Policjanci ustalili, że 51-latek nadużywa alkoholu i notorycznie poniża swego teścia: ubliża mu i go wyzywa.

Miał kuszę

Starszy człowiek zeznał również, że w domu dochodzi do przemocy. - Popychania, szarpania, przewracania na podłogę - informuje Komenda Stołeczna Policji. A w trakcie działań mundurowi otrzymali informację, że Roman P. posiada w domu broń.

Podczas interwencji policji Roman P. był pijany. Policjanci zabezpieczyli 6 jednostek broni ostrej, w tym dwie myśliwskie, 1750 sztuk amunicji i kuszę. Okazało się też, że Roman P. ma pozwolenie na pięć jednostek, na jeden kaliber 7,65 mm zgody nie miał.

Będzie ekspertyza

Wśród amunicji także znalazły się naboje pochodzące najprawdopodobniej z okresu wojennego, na które mężczyzna nie miał pozwolenia.

Funkcjonariusze zabezpieczyli arsenał, a Romana P. zatrzymali. Usłyszał zarzut znęcania się nad teściem. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji odpowie po przeprowadzeniu ekspertyzy balistycznej.

ran