Najnowsze

Zginęła babcia i dwójka dzieci. Śledczy wiedzą, co spowodowało pożar

Najnowsze

Tragiczny pożar
Tragiczny pożarTVN24
wideo 2/2

Zwarcie instalacji elektrycznej było najprawdopodobniej przyczyną pożaru domku letniskowego w miejscowości Wilczkowice Dolne - ustaliła Prokuratura Okręgowa w Radomiu. W pożarze zginęła mieszkanka Warszawy i jej dwóch małych wnuków.

Ze wstępnych ustaleń Prokuratury Okręgowej w Radomiu wynika, że śmierć 49-letniej kobiety i jej dwóch wnuków, w wieku 3 i 5 lat, nastąpiła w wyniku zwęglenia ciał na skutek działania ognia. - Wstępna opinia biegłego z zakresu pożarnictwa wskazuje na to, iż istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prokuratury Małgorzata Chrabąszcz.

"Ogień był zbyt silny"

O pożarze pisaliśmy na początku sierpnia na tvnwarszawa.pl. Doszło do niego w środę nad ranem w miejscowości Wilczkowice Dolne znajdującej się pomiędzy Górą Kalwarią a Kozienicami . Gdy strażacy przyjechali na miejsce, pożar był już w rozwiniętej fazie.

Mimo że strażacy byli na miejscu po kilku minutach od momentu otrzymania zgłoszenia, ogień był zbyt silny, by było możliwe uratowanie znajdujących się w domku osób. - Nie było szans, żeby kogoś uratować - mówił Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej. - Były bardzo duże płomienie, bardzo wysokie - tłumaczył.

Domek letniskowy znajdował się na obrzeżach miejscowości. Budynek spłonął doszczętnie.

PAP/md/ec

Pozostałe wiadomości