Zgasną mosty i Stadion Narodowy. Warszawa chce zobaczyć rój Perseidów

Warszawa

CNKBędzie można zobaczyć spadające gwiazdy

Z wtorku na środę warszawiacy będą mogli oglądać rój Perseidów w Parku Odkrywców. By ułatwić obserwacje, wyłączona zostanie iluminacja na trzech mostach, Stadionie Narodowym i Centrum Nauki Kopernik. Po Wiśle będzie pływał "statek kosmiczny".

Rój meteorów będzie można oglądać w nocy z 12 na 13 sierpnia.

"Z doświadczenia wiemy, że nie ma nic przyjemniejszego od wspólnych obserwacji w gronie znajomych. Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy Was do Parku Odkrywców przy Centrum Nauki Kopernik na wspólne obserwacje nieba" – informuje CNK.

Mosty w ciemnościach

Imprezę poprowadzi Karol Wójcik – prezenter Planetarium Niebo Kopernika. Opowie nie tylko o deszczu meteorów i wytłumaczy, gdzie ich wypatrywać.

O NOCY SPADAJĄCYCH GWIAZD CZYTAJ TEŻ NA TVNMETEO.PL

W Warszawie obserwacje nieba utrudnia miejskie oświetlenie. Dlatego do akcji włączają się drogowcy.

"Zarząd Dróg Miejskich wyłączy oświetlenie iluminacyjne o godz. 21.00 na moście Świętokrzyskim, na moście Śląsko – Dąbrowskim i na moście Ks. J. Poniatowskiego. Dodatkowo zostaną wyłączone lampy oświetleniowe umieszczone w szklanych wyjściach tunelu Wisłostrady" – czytamy na stronie ZDM.

Jak podają organizatorzy, zgasną też: Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Planetarium Niebo Kopernika.

Statek i foodtrucki

Po Wiśle będzie pływał "statek kosmiczny". Rejsy zorganizuje Żegluga Stołeczna. Z jego górnego pokładu będzie można podziwiać spadające meteory. Informacja o biletach Niebo Kopernika ma podać już wkrótce na stronie wydarzenia w popularnym serwisie społecznościowym.

W trakcie wydarzenia będzie można też kupić coś do jedzenia w foodtruckach, które znajdziemy na parkingu przed CNK.

Początek spotkania o godz. 21.00.

TAK WYGLĄDAŁA IMPREZACH W UBIEGŁYM ROKU:

Tłumy w Parku Odkrywców
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

ran/mz