Zgasły Pałac Kultury, stadion i zamek. "Godzina dla Ziemi"

Warszawa

W sobotę wieczorem symbolicznie zgasły światła na znanych stołecznych obiektach. W ciemnościach pogrążyły się między innymi Pałac Kultury i Nauki i Zamek Królewski. To warszawski akcent akcji "Godzina dla Ziemi".

Światła zgasły o godzinie 20.30 – między innymi na Pałacu Kultury i Nauki, Zamku Królewskim, Stadionie Narodowym, czy Pałacu Prezydenckim.

W tym roku w Polsce akcja odbywa się pod hasłem "Ratujmy serce Karpat", w ramach której WWF oraz Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze podkreślają walory Puszczy Karpackiej oraz apelują, by na terenie tego kompleksu powstał Turnicki Park Narodowy.

Globalna akcja

"Godzina dla Ziemi" WWF to globalna akcja ekologiczna w której rokrocznie udział bierze około 180 państw na wszystkich kontynentach. W tym roku 24 marca na całym świecie o godz. 20.30 (czasu lokalnego) słynne budowle pogrążą się w ciemnościach na 60 minut w symbolicznym geście solidarności z ideą ochrony naszej planety. W tym roku w Polsce światła zgasną dla Puszczy Karpackiej.

Od kilku lat WWF w Polsce przy okazji "Godziny" zwraca uwagę na istotne aspekty ochrony środowiska w naszym kraju m.in. problem zagrożonego wyginięciem bałtyckiego morświna czy wilków. W zeszłym roku wskazywano na zagrożenia wynikające z planów regulacji rzek, szczególnie Wisły.

ZOBACZ TEŻ, JAK WYGLĄDAŁA ŚWIĄTECZNA ILUMINACJA WARSZAWY:

9 grudnia rozbłysła świąteczna iluminacjaTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

PAP/ran