Żewłakow "Lewego" się nie boi. "Przypomnę mu jak zagrali na Euro"

Warszawa

NSportMarcin Żewłakow

- Borussia kojarzy mi się jak sztandarowemu Polakowi. Nasze eksportowe trio przyjedzie tutaj - powiedział Żewłakow o Borusii, gdzie trzon skłądu to Polacy: Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski.

- Dla nich to też ważny mecz, bo okres przygotowawczy będzie się kończył. Szykują się do ciężkiego sezonu. Muszą po raz kolejny potwierdzić, że mistrzostwo im się należy - dodał obrońca warszawskiej Legii zaznaczając, że rywale "na pewno potraktują ich poważnie".

- Takie mecze mogą przejść do historii. Każdy będzie przygotowany na sto procent - ocenił "Żewłak".

Jakub Wawrzyniak zaprasza na mecz z Borussią
NSport

Wspomni też o Smudzie

Jego głównym zadaniem będzie wyłączenie z gry "Lewego". - Przede wszystkim samemu trzeba być w formie i wszystko to, co się potrafi, skupić przez 90 minut, tak żeby Robertowi uprzykrzyć życie jak najbardziej - ocenił Żewłakow. - Jeżeli to nie wystarczy, będę mu przypominał, że Smuda jest na niego zdenerwowany za wywiady. Będę mu przypominał jak zagrali na Euro. Wszystkie fortele dozwolone - dodał.

Borussia już raz grała z Legią w Warszawie. Spotkanie w październiku 2007 roku zakończyło się remisem 2:2. Wówczas szkoleniowcem trzeciej drużyny polskiej ekstraklasy był - podobnie jak dziś - Jan Urban.

Zaproszenie od Marka Saganowskiego
NSport

Czytaj też na tvn24.pl

tvn24.pl//kcz