Zespół z Politechniki zdominował zawody lotnicze w Teksasie

Warszawa

TVN24Najlepsza okazała się Politechnika Warszawska

Studenci z Warszawy zajęli trzy pierwsze miejsca na międzynarodowych zawodach samolotów bezzałogowych w Stanach Zjednoczonych. - Jesteśmy teraz rozpoznawalni na rynku polskim i zagranicznym - cieszą się sami zainteresowani.

Zawody odbyły się w Teksasie, między 30 kwietnia a 2 maja. - Polegają na zaprojektowaniu, zbudowaniu oraz oblataniu samolotu. Są dedykowane dla studentów uczelni wyższych technicznych o profilu lotniczym - wyjaśnia Agnieszka Garstka z Politechniki Warszawskiej.

Jak dodaje, zawody wymyślone są po to, żeby studenci - bazując na wiedzy teoretycznej zdobytej na uczelni - mogli ją wykorzystać w praktyce.

- Żeby sprawdzić samolot, wystarczy kilka kółek, ale staramy się co tydzień lub co dwa tygodnie, jak tylko jest pogoda, jechać na loty, żeby ćwiczyć pilota i być przygotowanym na zwody, gdzie jest stres i trzeba wszystko szybko załatwić - tłumaczy Bartłomiej Goliszek z Politechniki Warszawskiej.

- Zdobyliśmy łącznie osiem nagród na trzynaście możliwych. Zostaliśmy tym samym najbardziej udekorowaną drużyną na całych zawodach - podsumowuje Garstka.

su/roody