Zerwana sieć zatrzymała pociągi

Warszawa

fot. tvnwarszawa.pl

Pomiędzy przystankami Warszawa Gołąbki i Warszawa Włochy skład Przewozów Regionalnych zerwał sieć trakcyjną. Ruch pociągów na linii do Poznania przez 40 minut był wstrzymany. Utrudnienia trwały kilka godzin.

- O godzinie 10.05 przy przystanku Ursus Północny, w zespole trakcyjnym EN71 złamał się pantograf, który następnie uszkodził sieć trakcyjną na długości 500 metrów – mówi Jan Telecki, dyrektor warszawskiego oddziału PKP PLK. Pociągi nie kursowały w obu kierunkach.

Naprawa trakcji

- O godzinie 10.43 udało sie przywrócić ruch na torze numer 1. pociągi kursują nim wahadłowo - informuje Telecki. Kolejarze przystąpili do naprawiania trakcji. – Na miejsce zostały zadysponowane dwa pociągi sieciowe, dzięki którym będzie można usunąć awarię – mówi Telecki. Jednak zanim pracownicy przystąpią do naprawy trzeba zabezpieczyć i odholować zepsuty skład - dodawał. Udało się to zrobić przed godziną 12.

Uszkodzenia są na nasypie. Dostęp do nich był bardzo utrudniony. Przed godziną 15.00 udało się wymienić zerwaną sieć trakcyjną i przywrócić normalny ruch pociągów.

wp//ec