Nieprzytomna 15-latka, obok niemal pusta butelka wódki

Autor:
mg/gp
Źródło:
tvnwarszawapl
Dlaczego nastolatkowie sięgają po alkohol. Rozmowa we "Wstajesz i wiesz"
Dlaczego nastolatkowie sięgają po alkohol. Rozmowa we "Wstajesz i wiesz"TVN24
wideo 2/4
TVN24Dlaczego nastolatkowie sięgają po alkohol. Rozmowa we "Wstajesz i wiesz"

Pijana, nieprzytomna 15-latka leżała w pobliżu szkoły. Dziewczyna trafiła do szpitala, a policjanci próbują ustalić skąd wzięła alkohol.

Wspólny patrol szkolny straży miejskiej i policji kontrolował w środę, 30 listopada, otoczenie zespołu szkół przy ulicy Żeromskiego.

"Około godziny 9:30 pracownicy placówki wskazali funkcjonariuszom pijaną dziewczynę. 15-latka była już nieprzytomna. Funkcjonariusze, wspólnie ze szkolną pielęgniarką, ułożyli ją w pozycji bocznej bezpiecznej i wezwali pogotowie ratunkowe" – przekazują w komunikacie stołeczni strażnicy miejscy.

ZOBACZ TAKŻE: Pijana 16-latka w autobusie. Jeździła "od pętli do pętli". Kierowca nie mógł jej dobudzić.

Przy nieletniej znaleźli półlitrową butelkę wódki, opróżnioną prawie w całości. "Ratownicy zabrali dziewczynę do szpitala, pojechał z nią pedagog szkolny. O zdarzeniu poinformowano dyrekcję domu dziecka, którego 15-latka jest podopieczną" - dodają.

Policjanci próbują ustalić, skąd 15-latka wzięła alkohol.

PRZECZYTAJ: Pijana 15-latka leżała w krzakach. Żeby móc kupować alkohol, podrobiła legitymację.

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości oraz przeciwdziałaniu. Art. 15 Zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych: 1. osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości, 2. osobom do lat 18, (…). Art. 43 1. Kto sprzedaje lub podaje napoje alkoholowe w wypadkach, kiedy jest to zabronione albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom, podlega grzywnie. 2. Tej samej karze podlega kierownik zakładu handlowego lub gastronomicznego, który nie dopełnia obowiązku nadzoru i przez to dopuszcza do popełnienia w tym zakładzie przestępstwa określonego w ust. 1. 3. W razie popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 albo 2 można orzec przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były własnością sprawcy, można także orzec zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mg/gp

Źródło: tvnwarszawapl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości