Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zepsuta lokomotywa blokowała tor w tunelu średnicowym

Warszawa

| Bloomberg.com, "Dziennik"zdjęcie archiwalne, fot. TVN Warszawa

Zepsuty pociąg Kolei Mazowieckich zablokował tor w tunelu średnicowym. Pociągi podmiejskie, kursujące w kierunku Dworca Wschodniego, są opóźnione. Informację otrzymalismy na adres warszawa@tvn.pl.

- Przed śródmieściem ZNOWU rozkraczył się pociąg. Ruch w stronę dworca zachodniego został chwilowo wstrzymany. Tworzy się oczywiście korek z pociągów - napisał na warszawa@tvn.pl internauta.

- Czekam w skm juz 40 minut. Nikt nie raczy poinformowac co sie dzieje ludzie skacza na tory w snieg pod kola innych pociagow Skandal! - opisał z kolei Maciej.

Poranne nerwy

Do awarii doszło przed godziną 8.00 rano. Zepsuty skład jest jednym z nowych nabytków Kolei Mazowieckich. To powodowało, że trudno było znaleźć lokomotywę zastępczą, która zholowałaby zesputy skład.

Na szczęście po prawie godzinie udało się usunać awarię i pociąg ruszył. Mimo to potrzeba czasu na rozładowanie kolejowego korka. Opóźnienia sięgają nawet kilkudziesięciu minut.

We wtorek również doszło do awarii pociągu KM w trasie. Utrudniony był ruch pociągów KM i SKM.

bf/mz