Zepsuł sie pociąg KM. Poważne utrudnienia w szczycie

Warszawa

fot. Piotr_Zgódka/ Kontakt 24

- Na stacji PKP Powiśle w tunelu średnicowym stoi pociąg Kolei Mazowieckich w kierunku Warszawy Wschodniej - alarmował internauta tvnwarszawa.pl Paweł Tomaszewski.

W środku szczytu komunikacyjnego w poniedziałek po południu na stacji PKP Powiśle zepsuł się pociąg. Informację internauty potwierdził w rozmowie z tvnwarszawa.pl Jan Telecki, dyrektor warszawskiego oddziału PKP PLK. Jak mówi, do awarii doszło około godziny 16:30.

Poważne utrudnienia w szczycie

- Uszkodził się skład Kolei Mazowieckich na torze III na trasie Mińsk Mazowiecki - Grodzisk - mówił Telecki. - W godzinach szczytu pociągi na tej trasie kursują co 3 minuty, za uszkodzonym składem szacuję, że stoi już ponad 10 składów - dodał.

Pociag blokował tor około 45 min. Po godzinie 17:00 kolejarzom udało się zepchnąć uszkodzony pociąg w kierunku Warszawy Wschodniej.

Informację o utrudnieniach na kolei dostaliśmy na Kontakt 24. Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem, napisz na warszawa@tvn.pl albo umieść informacje bezpośrednio na portalach tvnwarszawa.pl albo Kontakt24.

as/ec