Zegrze szybciej, Sochaczew wolniej. GDDKiA zmienia znaki

Warszawa

GDDKiADrogowcy zmieniają znaki

Generalna Dyrekcja i policja zweryfikowały znaki ograniczenia prędkości na Mazowszu. Pod lupę wzięto 116 miejsc. W 16 przypadkach prędkość dopuszczalną w stosunku do obowiązujących limitów podwyższono, natomiast w 42 obniżono.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dwa razy w roku robi przegląd istniejącego oznakowania na drogach krajowych. W tym roku szczególną uwagę poświęcono ograniczeniom prędkości.

Szybciej do Otwocka

W 16 przypadkach prędkość dopuszczalną w stosunku do obowiązujących limitów podwyższono. Między innymi nawet do 100 km/h pojedziemy na drodze krajowej nr 61 w miejscowościach Zegrze Południowe, Zegrze i w Jadwisinie.

Szybciej podróżować można również na drodze krajowej nr 17 na terenie Otwocka. Obecnie pojedziemy z prędkością 90 km/h.

Znacznie więcej jest jednak miejsc, w których dopuszczalna prędkość została obniżona. Takich przypadków jest 42. Tak się stało między innymi na obwodnicy Sochaczewa. Obecna dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h, wcześniej wynosiła o 20 kilometrów więcej.

Zmiany zostały również dokonane w 11 miejscach pod kątem znaku D-42/43, czyli obszaru zabudowanego.

Akcja do końca czerwca

Podstawą decyzji do zmiany oznakowania było między innymi natężenie ruchu samochodowego i pieszego, statystyka wypadków, geometria drogi czy też jej otoczenie.

Pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadzając ten proces weryfikowali także uwagi wysyłane przez użytkowników dróg poprzez formularz kontaktowy – aplikację dostępną od końca lutego br w serwisie internetowym GDDKiA.

Proces wprowadzania zmian w oznakowaniu na drogach został rozpoczęty i potrwa do połowy czerwca.

WYKAZ WSZYSTKICH ZMIAN

lata, su//ec