Zegar na PKiN zmienił kolor

Warszawa

fot. tvnwarszawa.pl

Od poniedziałku tarcza zegara milenijnego ponownie podświetlona jest na biało. – Zmieniliśmy kolor na prośbę mieszkańców, którzy nie mogli odczytać godziny – tłumaczy Ewelina Dudziak rzecznik zarządu PKiN.

- Niebieskie oświetlenie zostało wprowadzone dla podkreślenia polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej – przypomina Dudziak.

Technicy zdjęli filtry

Taki kolor utrudniał jednak odczytanie godziny. - Spływały do nas sygnały od mieszkańców, sami również to zaobserwowaliśmy. Ponieważ tarcza podświetlana jest w inny sposób niż reszta Pałacu, intensywności koloru nie można regulować. W związku z tym powróciliśmy do białego oświetlenia tarczy – wyjaśnia Dudziak.

Operacja zmiany koloru wcale nie była skomplikowana. Wymagała jedynie zdjęcia filtrów. - Technicy zdjęli niebieskie filtry z 16 lamp metahalogenowych i w ten sposób zegar ponownie jest dobrze widoczny – wyjaśnia rzecznik.

Przy okazji Dudziak zdradza, że trwają przygotowania do świątecznej iluminacji PKiN.

- Przygotowujemy specjalną iluminację na 11 listopada. Pałac przybierze barwy narodowe. Elewacja zostanie oświetlona na biało–czerwono – obiecuje rzecznik.

Będą też inne kolory

Nadal wieczorami można podziwiać Pałac oświetlony na niebiesko. - Iluminacja wielobarwna wróci po zakończeniu naszej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, czyli od nowego roku. - Wtedy Pałac na stałe będzie w białej oprawie świetlnej, przerywanej godzinną kolorową prezentacją.

wp/par