Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

"Zefir" i "Turkawka" wypłyną na Wisłę

Warszawa

ZTMWypływają warszawskie statki i promy

Na fale królowej polskich rzek wracają statki i promy. Znów będzie można wybrać się na rejs do Serocka, czy w kilka minut przepłynąć z jednego brzegu Wisły na drugi. Sezon potrwa do końca sierpnia.

Od pierwszego maja Zarząd Transportu Miejskiego po raz piąty uruchamia Warszawskie Linie Turystyczne.

"Wars" i "Zefir" wypłyną z Cypla Czerniakowskiego

Pierwszy z nich pokaże pasażerom uroki Wisły. Z jego pokładu podziwiać będzie można panoramę Starego Miasta, postępy na budowie II linii metra, i zobaczyć z zupełnie innej perspektywy Grubą Kaśkę, Stadion Narodowy, Zamek Królewski i Centrum Nauki Kopernik.

Od 1 maja do 30 czerwca tramwaj wodny będzie pływał tylko w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia – także w piątki. W weekendy i dni świąteczne odbędą się cztery rejsy, a w piątki - trzy.

Na całodzienny rejs Wisłą i Kanałem Żerańskim do Serocka, nad Zalew Zegrzyński zabierze statek "Zefir". Od Cypla Czerniakowskiego odbije o godzinie 9.30, pokona śluzę Kanału Żerańskiego i w południe przybije do molo w Serocku. Po mniej więcej półtoragodzinnej przerwie (od ok. godz. 12.15 do ok. godz. 13.45) statek wypłynie w rejs powrotny do Warszawy i około godziny 19.00 zacumuje na Cyplu Czerniakowskim.

Bilety do Serocka kosztują 36 zł (ulgowy - 18 zł), a na przejażdżkę tramwajem wodnym 18 zł (ulgowy 9 zł).

Promem przez Wisłę

Pomiędzy brzegami Wisły pływać będą cztery bezpłatne promy. "Pliszka", "Słonka", "Turkawka" i "Wilga" będą kursowały od 1 maja do 31 sierpnia. Do 30 czerwca zobaczymy je tylko w soboty i niedziele oraz 1, 3 i 30 maja. Od 1 lipca do końca sezonu wypływać będą codziennie.

Promy łączące Cypel Czerniakowski z Saską Kępą, most Poniatowskiego ze Stadionem Narodowym oraz Podzamcze z zoo w soboty, niedziele i święta będą kursowały 30 razy dziennie, a w dni powszednie 14 razy. Prom z Nowodworów do Łomianek 30 razy dziennie w soboty, niedziele i święta oraz 7 razy w dni robocze.

wp//ec