"Zebra" zamiast kładki. Trzy firmy chcą przeprojektować skrzyżowanie

ZDMNowe przejście dla pieszych na Czerniakowie

Trzy oferty na projekt przebudowy skrzyżowania ulic Czerniakowskiej i Chełmskiej wpłynęły do Zarządu Dróg Miejskich. Dzięki planowanym zmianom obie ulice będzie można pokonać naziemnymi przejściami.

Przetarg dotyczył projektu budowlanego i wykonawczego. Chęć jego zgłosiły trzy firmy. Złożone oferty mieszczą się w przedziale pomiędzy 82 a 143 tys. złotych brutto. Kwota, którą drogowcy zaplanowali na wykonanie dokumentacji to 90 tys. zł. Teraz urzędnicy będą analizować poszczególne oferty.

Wybrany wykonawca będzie miał przedstawić koncepcję zmian na skrzyżowaniu - na Chełmskiej pojawi się nowe przejście z przejazdem rowerowym. "Zebra" pojawi się także na Czerniakowskiej w okolicach dzisiejszej kładki. Krytykowali ją okoliczni mieszkańcy, szczególnie ci starsi, mający kłopot z wdrapywaniem się na 5-metrową konstrukcję. Nowa sygnalizacja ma zawierać detektory wykrywające pieszych i rowerzystów oczekujących na przejście/przejazd.

Na przygotowanie projektu zmian firma będzie miała czas do kwietnia 2017 r. Potem drogowcy będą jeszcze musieli znaleźć wykonwcę robót. Przejścia mają być gotowe w przyszłym roku.

TZ/b

Zarząd Dróg Miejskich planuje zmiany na Czerniakowskiej
Zarząd Dróg Miejskich planuje zmiany na CzerniakowskiejZDM

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości