Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zdrożeją obiady w śródmiejskich szkołach

Warszawa

TTVObiady w śródmiejskich szkołach będą droższe

Średnio 7,40 zł trzeba będzie zapłacić za jeden obiad w śródmiejskich szkołach od nowego roku szkolnego. To o ponad 2 złote drożej niż dotychczas.

Urząd dzielnicy rozstrzygnął właśnie konkurs na obsługę stołówek w 23 śródmiejskich szkołach. W 12 z nich będą prowadzić dotychczasowe kucharki, które założył działalność gospodarczą. W pozostały zostały wybrane zewnętrzne firmy. Aż 8 z 11 firm zatrudni obecnych pracowników.

Już wiadomo, że średnia cena za posiłek od nowego roku szkolnego wyniesie 7,40 zł. Dotychczas za obiad trzeba było zapłacić 4,9 zł.

Protesty w dzielnicach

Właśnie wzrost ceny za posiłek wzbudził największe kontrowersje wśród rodziców. Przez kilka miesięcy regularnie organizowali protesty w obronie szkołnych stołówek. Demontracje odbywały się nie tylko w Śródmieściu.

Urzędnicy uspokajali i przekonywali, że system prywatnych ajentów jest bardziej efektywny i sprawdził się w wielu szkołach.

- Tam, gdzie już to działa, posiłki nie drożały w sposób wyjątkowo dramatyczny, ani nie pogorszyła się ich jakość. Naprawdę spokojniej nad tą sprawą - tłumaczył pod koniec marca wiceprezydent Włodzimierz Paszyński.

Stołówki mają być sprywatyzowane także w innych dzielnicach: na Bielanach, Mokotowie, Bemowie i w Wesołej.

bf/b