Najnowsze

Zdrożeją bilety w WKD

Najnowsze

wkdZmiany w WKD

Od nowego roku zapłacimy więcej za bilet w Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Kolejarze zwiększą ceny o średnio 10 proc.

- Podwyżka cen biletów jest związana z finalizowanymi na przełomie 2016 i 2017 roku etapami modernizacji taboru oraz infrastruktury kolejowej - torowiska, przejazdów kolejowych, wykonaniem systemu informacji pasażerskiej, których realizację podjęto i prowadzono w poprzednich latach - wyjaśnia Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

Dodatkowe połączenia

Cena biletów jednorazowych zostanie bez zmian, jednak więcej zapłacimy na bilety okresowe, czyli miesięczne, tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne czy kwartalne.

Jak informuje WKD, za bilet miesięczny w dwie strony na trasie z Grodziska Mazowieckiego Radońskiej do Warszawy Śródmieście WKD zapłacimy 216 złotych, wcześniej kosztował 196 zł. Największe zmiany dotyczą biletu kwartalnego - na wspomnianej relacji podróżujący zapłacą o 50 zł więcej.

Rzecznik WKD przypomina, że od blisko czterech lat ceny biletów się nie zmieniały. - Ostatnia podwyżka cen biletów okresowych miała miejsce od 1 stycznia 2013, natomiast biletów jednorazowych - wzrost wyłącznie dla III strefy czasowej - od 1 października 2009 - zauważa.

Inwestycje i większe zatrudnienie

Zapewnia również, że kolejarze planują wprowadzenie nowych połączeń, zamontowanie dodatkowego monitoringu oraz stworzenie nowych obiektów. - To będzie wymagać w ciągu 2017 roku wzrostu zatrudnienia personelu WKD, w tym w szczególności w zespole maszynistów oraz osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie ruchu kolejowego - podsumowuje Krzysztof Kulesza.

Zobacz jak wyglądało symboliczne pożegnanie
 starych kolejek WKD:

Ostatni kurs EN94
Ostatni kurs EN94Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

kz/b

Źródło zdjęcia głównego: wkd

Pozostałe wiadomości