ZDM: "To ostateczny remont"

Warszawa

| Fakty po południu TVN24fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Gigantyczne korki na Trasie AK to niestety ostatnio widok bardzo częsty. Wcześniej drogowcy zamykali w związku z remontem kanału deszczowego odpowiednio dwa i jeden pas. Teraz została zamknięta cała jezdnia. - To z powodu ostatecznej naprawy jezdni - tłumaczy ZDM.

- Naprawiamy jezdnię wraz z podbudową. Wcześniej nie robiliśmy tego, bo chcieliśmy upewnić się, że uszczelnienie znajdującego się trzy metry poniżej jezdni kanału zostało wykonane prawidłowo. Wiemy, że jest szczelny, więc zleciliśmy docelowy remont. Mamy nadzieję, że to załatwi sprawę - wyjaśnia Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Tryb awaryjny

ZDM planował zorganizowanie remontu w weekend, ale droga musiała być zamknięta w trybie awaryjnym. - Decyzja o zamknięciu zapadła w poniedziałek, więc nie mieliśmy czasu ostrzec kierowców. Informacja o zamknięciu znalazła się tylko na naszej stronie internetowej - mówi Sobieraj.

Do odwołania

Prace wykonuje Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Drogowcy mają za zadanie naprawić podbudowę i położyć nowy asfalt. - Postaramy się, by nie trzeba było więcej wysyłać ekipy remontowej w to miejsce - zapewnia rzecznik ZDM-u.

mjc/ec