Zdewastowane toalety, wtargnięcie na murawę. Zatrzymani przed sądem już w poniedziałek?

Warszawa

TVN24Robert Opas o zatrzymaniach po meczu Polska - Niemcy

Niemieccy kibice, podejrzewani o uszkodzenie stadionowego mienia w trakcie sobotniego meczu na Stadionie Narodowym, oraz Polacy zatrzymani m.in. w związku z wtargnięciem na murawę, spędzą noc w areszcie - poinformowała Komenda Stołeczna Policji. Na poniedziałek zapowiedziała informację o zarzutach dla zatrzymanych. Jak podał w rozmowie z TVN24 Robert Opas z KSP, możliwe, że staną oni przed sądem już w poniedziałek, w ramach trybu przyspieszonego.

Po meczu Polska-Niemcy policja zatrzymała 6 polskich i 3 niemieckich kibiców.

- Wszystkie te osoby znajdowały się w stanie po użyciu alkoholu, były to osoby nietrzeźwe - powiedział starszy aspirant Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji.

Jak wyjaśniał wcześniej w rozmowie z tvnwarszawa.pl: - Wśród zatrzymanych jest między innymi trzech obywateli Niemiec. Są podejrzewani o uszkodzenie mienia, które zgłosili pracownicy obiektu. Chodzi między innymi o uszkodzenie toalet - dodał.

Piotr Glinkowski, z PL.2012+ mówił z kolei: - W sumie kilkunastu niemieckich chuliganów po meczu zachowywało się agresywnie i zdemolowało toalety. Policja zatrzymała tych najbardziej agresywnych - przekazał.

Będzie zarzut uszkodzenie mienia?

- W poniedziałek rano dowiemy się, jakie zarzuty będą im postawione. Wartość uszkodzonego mienia na stadionie wstępnie oszacowano na kilka tysięcy złotych, więc na pewno będzie to zarzut przestępstwa uszkodzenia mienia - powiedział Opas.

Jak zaznaczył, trzy kolejne osoby zatrzymano w związku z podejrzeniem "wtargnięcia na murawę w czasie imprezy sportowej", jedną - w związku z przywłaszczeniem mienia, jedną - w związku z pobiciem i jeszcze jedną - w związku z "wykroczeniem niedostosowania się do poleceń stewarda".

Tryb przyspieszony

W rozmowie z TVN24 poinformował, że prawdopodobnie we wszystkich przypadkach zastosowany zostanie tryb przyspieszony, "co pozwoli postawić te osoby przed sądem prawdopodobnie w poniedziałek".

W rozmowie z PAP precyzował: przypadki osób zatrzymanych w związku z wtargnięciem na murawę oraz z niedostosowaniem się do poleceń stewarda prowadzone są w trybie przyspieszonym związanym z imprezą masową. Niewykluczone, że niemieckich kibiców również obejmie tryb przyspieszony.

Historyczny mecz

W sobotę na Stadionie Narodowym odbył się mecz Polska-Niemcy w ramach eliminacji do Euro 2016 we Francji. Reprezentacja Polski pokonała mistrzów świata 2:0

Historyczne zwycięstwo
| foto: PAP/EPA, video: TVN24

Kibice oszaleli po meczu:

Kibice oszaleli po meczu
| tvn24

su/ec/lata/PAP//mz