Zderzenie tramwaju i autokaru na placu Bankowym

TVN Warszawa

Zderzenie tramwaju z autokarem turystycznymTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Na placu Bankowym doszło do zderzenia tramwaju i autokaru turystycznego. - Nikt nie został poszkodowany - poinformował rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Pojazdy zderzyły się około godziny 17.

Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - Tramwaj linii 18 zderzył się z autokarem wycieczkowym z zagranicy, dokładnie z Ukrainy. W czasie uderzenia doszło do wykolejenia pierwszego wagonu tramwaju - relacjonował.

Informację potwierdził rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. - Doszło do takiego zdarzenia z udziałem tramwaju jadącego w kierunku Żerania. Nikt nie został poszkodowany - przekazuje.

Były duże utrudnienia

Nasz reporter ostrzegał również przed dużymi utrudnieniami na miejscu. - Największe utrudnienia są, jadąc Marszałkowską w kierunku Żoliborza. Podobnie jak jadąc "Solidarności" od ronda Kercelaka w kierunku Wisły - precyzował Zieliński.

Tramwaje i niektóre z miejskich autobusów, zostały skierowane na objazdy.

"Z powodu zdarzenia drogowego w rejonie Placu Bankowego występują utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii: 4, 13, 15, 18, 20, 23, 26, 35, 36 oraz autobusów linii 107, 111, 160, 190, 222, 227, 520 , 527 i E-2" - przekazał Zarząd Transportu Miejskiego tuż po 17. Około 17.40 utrudnienia się skończyły.

Na miejscu pracowała policja, dwa zastępy strażaków i pracownicy nadzoru ruchu. - W akcji pomagał również dźwig - opowiadał Zieliński.

mp/pm