Zderzenie pociągu z samochodem

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plZderzenie na przejeździe kolejowym

W czwartek rano na przejeździe kolejowym w Ząbkach pociąg zderzył się z samochodem osobowym. Na około dwie godziny wstrzymany został ruch w obu kierunkach. Potem pociągi kursowały z opóźnieniami.Do zderzenia doszło na odcinku Zielonka-Ząbki. "Doszło do kolizji pociągu 91736 rel. Wołomin (05:32) - Warszawa Wileńska (05:55) z samochodem osobowym, w wyniku czego nastąpiła przerwa w ruchu pociągów w obu kierunkach" – podały Koleje Mazowieckie.

Ukarany mandatem

Jak podała policja, do zderzenia doszło przed godz. 6. - Mężczyzna kierujący oplem vectra wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy przy ulicy Kolejowej i doszło do kolizji z pociągiem. Nie ma rannych, osoba kierująca autem była trzeźwa, została ukarana mandatem karnym wysokości 300 zł – powiedziała nadkomisarz Wioletta Zychnowska z komendy w Wołominie.Wprowadzono honorowanie biletów KM na całej trasie autobusów linii 145, 199 oraz 345 do godz. 9.

Jak poinformowały przed godz. 8 KM, po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policje i prokuraturę przywrócono ruch pociągów. "Opóźnienia pociągów na linii Warszawa - Małkinia mogą występować do godzin popołudniowych" - podali kolejarze.

Po godzinie 14.00 biuro prasowe KM poinformowało, że pociągi kursują już według rozkładu.

Zderzenie na przejeździe kolejowym
targeo

ran