Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zderzenie pociągów oczami maszynisty

Warszawa

Wypadek pociągów na Pradze

Dziennikarze TVN24 dotarli do unikalnych zdjęć z wypadku kolejowego między stacjami Zoo i Praga, do którego doszło w środę. Z kamery umieszczonej w kabinie SKM-ki widać dokładnie moment zderzenia.

Do czołowego zderzenia pociagów doszło w środę rano, a teraz, dzięki obrazowi z kamery możemy zobaczyć sam moment wypadku. Na filmie wyraźnie widać, że maszynista pociagu Szybkiej Kolei Miejskiej, widząc nadjeżdżający z naprzeciwka skład, zahamował. Chwilę później doszło do czołowego zderzenia.

Jak twierdzą Polskie Linie Kolejowe skład Kolei Mazowieckich uderzył w SKM-kę z niewielką prędkością. Dlatego pociągi nie zostały mocno uszkodzone. Stłuczone zostały tylko dzioby. Przedziały dla pasażerów nie uległy zniszczeniu.

Zderzenie pociągów

W środę o 5:45 w okolicy ronda Starzyńskiego zderzył się pociąg SKM jadący z Legionowa do Warszawy, z pociągiem Kolei Mazowieckich. Wypadek miał miejsce na trasie Warszawa-Ciechanów.

Ranne zostały dwie osoby. Prokuratura przesłuchała już maszynistów i zapowiedziała powołanie biegłych. Dochodzenie toczy się ws. nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to do pięciu lat więzienia.

Wiadomo, że obaj maszyniści byli trzeźwi. Jak podał "Rynek Kolejowy" maszynista SKM włączył hamowanie awaryjne, wybiegł z kabiny i krzyknął do pasażerów, że nastąpi zderzenie i należy jak najszybciej położyć się na podłodze.

ran/b