Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Zderzenie na Powązkowskiej. Jedna osoba ranna, kierująca "po spożyciu"

TVN Warszawa

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plDo zdarzenia doszło na Powązkowskiej

Dwa samochody zderzyły się w środę wieczorem na warszawskiej Woli. Po badaniu alkomatem okazało się, że kierująca jednym z aut piła wcześniej alkohol.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu Powązkowskiej z Tatarską.

- Z relacji świadków wynika, że kobieta kierująca mini skręcała w lewo w ulicę Tatarską i nie ustąpiła pierwszeństwa prowadzącemu forda, który jechał Powązkowską - opisuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

- Prowadząca mini była po spożyciu alkoholu, miała 0,34 promila - mówi z kolei Piotr Świstak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji. To oznacza, że nie popełniła przestępstwa kierowania samochodem pod wpływem alkoholu, ale może odpowiedzieć przed sądem za wykroczenie. W przypadku skazania sąd, oprócz kary grzywny, będzie mógł orzec wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów na okres od sześciu miesięcy do trzech lat.

Kierowca forda trzeźwy

Jak dodaje Piotr Świstak, prowadzący forda był trzeźwy.

- Jeden z pasażerów został przewieziony do szpitala - informuje policjant.

Jeżeli obrażenia tej osoby okażą się poważne, kierująca mini może w osobnym postępowaniu odpowiedzieć za spowodowanie wypadku.

Na Powązkowskiej zablokowany jest skrajnie prawy pas w kierunku Okopowej.

kz/pm