Zderzenie MPWiK z policjantem. Winny strażnik miejski?

Warszawa

fot

Niecodzienny wypadek na Targówku. - Kierujący ruchem strażnik miejski wpuścił na skrzyżowanie dwa pojazdy na raz. Zderzył się jadący na sygnale samochód MPWiK i motocykl prowadzony przez policjanta po służbie - informuje na Kontakt 24 internauta Meteo.

Do zderzenia doszło na skrzyżowaniu Michała Ossowskiego i Witebskiej. – Jechałem samochodem do pożaru kościoła na ulicy Tykocińskiej – pisze Meteo. Kierujący ruchem strażnik miejski wpuścił w tym samym momencie na skrzyżowanie samochód MPWIK i motocyklistę. Doszło do zderzenia w wyniku którego motocykl został odrzucony na chodnik – opisuje wydarzenia.

Mandat dla straży miejskiej

- Wypadek miał miejsce około godziny 12.00 – potwierdza Monika Niżniak rzecznik straży miejskiej. – Nasz funkcjonariusz kierował ruchem na prośbę policji, która zamknęła ruch w rejonie pożaru kościoła przy ul. Tykocińskiej na Targówku – dodaje.

Po zderzeniu na miejsce przyjechał radiowóz policyjny. Funkcjonariusze chcieli wręczyć mandat strażnikowi. – Strażnicy nie przyjęli mandatu – mówi Niżniak. - Przeprowadzone będzie wewnętrzne dochodzenie, które wyjaśni tę sprawę – dodaje i tłumaczy, że zgodnie z procedurami policja skieruję sprawę do sądu, który rozstrzygnie kto jest winny.

Ranny motocyklista został odwieziony do szpitala.

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

wp