Zdemolowane auta na Pradze Południe. "Łamali wycieraczki, tłukli szyby"

[object Object]
Policja: zatrzymani prawdopodobnie usłyszą zarzuty TVN24
wideo 2/5

Kilkanaście aut zostało zdemolowanych w nocy na Pradze Południe. - W dwóch samochodach są wybite tylne szyby. W pozostałych są pęknięcia szyb i ram lusterek, w niektórych przypadkach lusterka są pourywane - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy od internauty na Kontakt 24.

Jak przekazał nam pan Łukasz, około godziny 4.20 zwrócił uwagę na grupkę osób na ulicy Kinowej. Według jego relacji, trzej mężczyźni głośno się zachowywali, używali obelżywych słów, łamali wycieraczki, wyrywali lusterka, tłukli szyby samochodów zaparkowanych wzdłuż ulicy.

Mężczyzna przeszedł potem ulicą Kinową, żeby zorientować się czy nic nie stało się z jego samochodem. Auto nie zostało uszkodzone, ale wzdłuż ulicy zauważył inne uszkodzone pojazdy.

- Zniszczenia zaczynają się już na Terespolskiej, dalej uszkodzone auta można zauważyć na Stanisława Augusta i wzdłuż Kinowej w kierunku Ostrobramskiej - opisywał pan Łukasz.

Mówił też, że na miejscu nad ranem pojawiła się policja.

Dwóch zatrzymanych

- Policjanci otrzymali informację o demolowaniu samochodów o godzinie 4.20. W związku ze sprawą zostały zatrzymane dwie osoby.To młodzi mężczyźni, jeden z nich ma 19 lat – informowała Magdalena Bieniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Dodała też, że zatrzymani byli nietrzeźwi. Obaj mieli blisko półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tożsamość drugiego z mężczyzn nie została jeszcze ustalona. - Dalsze czynności związane z przesłuchaniem i postawieniem zarzutów będą prowadzone, gdy mężczyźni wytrzeźwieją - informuje Bieniak.

Początkowo policja mówiła o czterech zniszczonych samochodach. Po godzinie 10 otrzymaliśmy informację, że udokumentowano uszkodzenie 19 pojazdów. Jak mówiła Bieniak, większość właścicieli decyduje się na składanie zgłoszeń o uszkodzeniu mienia. Sprawcom może grozić do pięciu lat więzienia.

Zdziwieni właściciele

Na ulicy Kinowej był też nasz reporter. Jemu udało się zauważyć kilkanaście uszkodzonych samochodów. - W dwóch samochodach są wybite tylne szyby. W pozostałych są pęknięcia szyb i ram lusterek, w niektórych przypadkach lusterka są pourywane - relacjonował Artur Węgrzynowicz.

- Na miejscu oprócz policji, zaczynają pojawiać się zdziwieni i zdenerwowani właściciele zniszczonych pojazdów - mówił Węgrzynowicz.

kk//ec

Pozostałe wiadomości