Zburzą zardzewiałe estakady Trasy Łazienkowskiej

Drogowcy szykują się do remontu estakad
Drogowcy szykują się do remontu estakad
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plDrogowcy szykują się do remontu estakad

Rusza remont estakad Trasy Łazienkowskiej. Dziewięć przepraw zostanie zburzonych i wybudowanych od nowa. W piątek drogowcy zamkną dwa pierwsze ślimaki łączące Wisłostradę z Pragą Południe.

Utrudnienia rozpoczną się w piątek o godz. 22.00. Wtedy dwie estakady zostaną wyłączone z ruchu. Kierowcy nie będą mogli wjechać na Trasę Łazienkowską w kierunku Pragi Południe z Wisłostrady od strony Żoliborza i Mokotowa.

Wolniej i węziej

To nie jedyne zmiany, jakie czekają na kierowców. Pasy na Wisłostradzie i trasie w rejonie prowadzonych prac, zostaną zwężone. Ich liczba się jednak nie zmieni.

W rejonie prowadzonej inwestycji na Wisłostradzie do 50 km/h obniżona zostanie maksymalna prędkość.

5 z 9 w tym roku

W sumie zburzonych i wyremontowanych zostanie dziewięć estakad. Pięć pierwszych zostanie wyremontowanych w tym roku, a prace przy pozostałych czterech rozpoczną się w 2014 roku. Sprawdź harmonogram prac.

W sierpniu drogowcy zajmą się estakadą prowadzącą z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum na Wisłostradę w kierunku Żoliborza, oraz estakadą prowadząca z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum w kierunku Wilanowa. Rozbiórka przęseł znajdujących się nad Wisłostradą będzie prowadzona w godzinach nocnych i wówczas ruch na Wisłostradzie będzie poprowadzony na jednej jezdni w obydwu kierunkach.

W październiku rozebrana zostanie estakada umożliwiająca wjazd z Wału Miedzeszyńskiego od strony Pragi Północ w kierunku centrum. Jest to jedyna łącznica, która została jeszcze do wyremontowania na węźle Wału Miedzeszyńskiego z Trasą Łazienkowską.

Prace za 30 milionów

Prace przeprowadzi firma Strabag. Rozebranie starych estakad i postawienie nowych o łącznej długości 1420 metrów kosztować będzie ponad 30 mln złotych. Firma ma 24 miesiące od dnia podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac.

Będą burzyć estakady
Będą burzyć estakadyMarcin Gula /tvnwarszawa.pl

su/b

Pozostałe wiadomości