Zburzą estakady, wybudują rondo. Długi weekend drogowców

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plZburzą kolejne estakady

To będzie pracowity weekend dla drogowców, a co za tym idzie trudny dla kierowców. Wisłostrada, Puławska, Chałubińskiego to tylko niektóre ulice, na których trzeba spodziewać się utrudnień. Roboty ruszają już w czwartek.

W sobotę budowlańcy zajmą się rozbiórką zamkniętej od zeszłego tygodnia estakady Trasy Łazienkowskiej. Chodzi o zjazd z trasy od strony centrum na Wisłostradę w kierunku Żoliborza i Wilanowa.

Prace będą prowadzone w nocy. Wykonawca zwęzi w tym czasie Czerniakowską do zaledwie dwóch pasów. – W nocy z piątku na sobotę rozpocznie się rozbiórka przęsła nad jezdniami Wisłostrady. Jako pierwsze rozebrane będzie to po stronie zachodniej – wyjaśnia Agata Choińska-Ostrowska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. – Przejazd będzie się odbywał po jednym pasie w każdą stronę – dodaje.

Żeby nie utrudniać jazdy w godzinach szczytu, robotnicy będą pracować tylko w godzinach 22 – 5. Poza nimi kierowcy pojadą Wisłostradą jak dotychczas.

Jeżeli wszystko pójdzie z planem, estakada do poniedziałku podzieli los zjazdu na Wilanów i zostanie całkowicie rozebrana. – Wszystko zależy od tego, jak beton będzie ustępował. Jeżeli nie pojawią się problemy, to rozbiórka zakończy się w nocy z niedzieli na poniedziałek – mówi Choińska. Pesymistyczny wariant zakłada skończenie prac w środę.

Weekend pełen utrudnień

Ul. Chałubińskiego

Już w czwartek, w związku z pracami kanalizacyjnymi, zwężona o jeden pas ruchu zostanie zachodnia jezdnia (w kierunku Mokotowa) ul. Chałubińskiego, na wysokości ul. Oczki.

Kierowcy jadący w kierunku Mokotowa do dyspozycji będą mieli dwa pasy ruchu, które omijać będą teren prac. Zwężony będzie pas prowadzący z ronda na skrzyżowaniu z Al. Jerozolimskimi. Utrudnienia potrwają do 31 sierpnia.

Ul. Patriotów

W piątek od godz. 22.00, zamknięta zostanie zachodnia jezdnia ul. Patriotów ( w kierunku Otwocka) w rejonie ulic Bysławskiej i Młodej. Utrudnienia spowodowane są budową ronda na tym skrzyżowaniu.

Objazdy zostaną poprowadzone wschodnią jezdnią ul. Patriotów. Utrudnienia potrwają do poniedziałku do 4 rano.

Ul. Bronowska

Problemy z przejazdem czekają również na ul. Bronowskiej. Od piątku, 26 lipca, od godz. 22.00, do poniedziałku, 29 lipca, do godz. 4.00, w związku z remontem przepustu drogowego, zamknięty zostanie odcinek tej ulicy od ul. Ligustrowej do ul. Wodniaków (nad potokiem).

Ul. Puławska

Kolejne zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Domaniewskiej. W związku z pracami przy przedłużeniu al. KEN od soboty, 27 lipca, do piątku, 3 sierpnia, planowane jest zwężenie o jeden pas ruchu wschodniej jezdni ul. Puławskiej ( w stronę centrum).

Kierowcy jadący w tym kierunku będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu.

Trasa Toruńska

W sobotę od godziny 19.00 zwężona zostanie droga serwisowa (równoległa do Trasy Toruńskiej) pod wiaduktem w ciągu ul. Głębockiej.

Zlikwidowany zostanie także przystanek autobusowy pod wiaduktem w kierunku centrum.

Kierowcy będą musieli jeździć objazdem poprowadzonym przez rondo na skrzyżowaniu ulic Jesiennych liści, Głębockiej i Nowo-Wincentego.

Utrudnienia mają zakończyć się w poniedziałek 29 lipca.

su, wp//ec

Tak wygląda burzenie estakad
Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl