Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Zburzą dawne kino Klub

TVN Warszawa


Kiedyś był tam klub oficerski, potem kino, klub, redakcja. Przez ostatnie lata budynek stał pusty, a właściciel próbował go bezskutecznie sprzedać. Dlatego zapadła decyzja, że obiekt zostanie zburzony. Jego miejsce zajmie nowa siedziba Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.

Chodzi o budynek przy al. Armii Ludowej 3/5 między placem Na Rozdrożu a Marszałkowską. W połowie lat 50. powstało tam kino Klub, a w latach 90. swoją siedzibę miała redakcja "Życia Warszawy". Potem część była wynajmowana klubowi Scena 2000. Choć od kilkunastu lat właścicielem jest Uniwersytet Warszawski, nigdy nie prowadzono tam zajęć dydaktycznych.

Studenci zamiast kinomanów

- Dwa lata temu podjęto dwie próby sprzedaży obiektu. Uzyskane pieniądze miały dofinansować budowę gmachu wydziałów lingwistycznych przy Dobrej 55. Ponieważ nie znaleziono kupca, zrezygnowano z tego pomysłu. Ostatecznie budowę przy Dobrej dofinansowano z funduszy Unii Europejskiej – informuje Olga Basik z biura prasowego UW.

Uczelnia uznała, że budynek jest nieprzystosowany do celów dydaktycznych, dlatego zostanie zburzony, a w jego miejscu powstanie nowy gmach Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.

Znajdą się w nim sale seminaryjne i wykładowe, w których kinowe ustawienie będzie nawiązywać do historii, trzy pracownie komputerowe, podziemne parkingi i magazyny.

Konkurs architektoniczny

Uniwersytet ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 22 sierpnia.

Piotr Bakalarski

Mapy dostarcza Targeo.pl