Zbudują kawiarnię przy fontannach

Warszawa

Wstępna koncepcja pawilonu | JEMS Architekci
Wstępna koncepcja pawilonu | JEMS Architekci
Wstępna koncepcja pawilonu | JEMS Architekci
Wstępna koncepcja pawilonu | JEMS Architekci
Wstępna koncepcja pawilonu | JEMS Architekci
Wstępna koncepcja pawilonu | JEMS Architekci

Za niespełna dwa miesiące powrócą multimedialne pokazy w Parku Fontann. Stołeczna Estrada planuje też otwarcie pawilonu, w którym będą mogły odbywać się koncerty.

Na piątek 3 maja zaplanowano start widowisk w Parku Fontann na podzamczu – ogłosiła Stołeczna Estrada, która przejęła zarządzanie tą popularną atrakcją od Zarządu Terenów Publicznych. Multimedialne pokazy będą startowały po godz. 21 i potrwają około 30 minut.

Przygotowują program

Pracownicy SE nie chcą na razie zdradzać motywu przewodniego tegorocznych widowisk. – Wciąż trwają prace nad programem – mówi Anna Wojtkowiak ze Stołecznej Estrady.

"Taniec fontann" będzie można oglądać w piątki i soboty – od maja do września. Przy Parku Fontann ma też powstać pawilon, ale dopiero pod koniec roku. Znajdzie się na wysokości pluskawki dla dzieci, w pobliżu Starej Prochowni przy ul. Boleść. W kawiarni będzie można posilić sie i ugasić pragnienie. Znajdzie się też przestrzeń na koncerty i spotkania literackie.

Koncepcja kawiarni do zmiany

Koncepcję pawilonu przygotowała pracownia JEMS Architekci, ale okazało się, że bez poprawek się nie obędzie. - Pracownia nie miała szczegółowego wglądu w infrastrukturę podziemną tego miejsca. W koncepcji kawiarnia znalazła się na kanale, którego nie było na mapach. To jest niezgodne z obowiązującymi przepisami. Szczegółowy projekt oparty na dokumentacji i specyfikacji terenu musi uwzględnić ten fakt i ostatecznie projekt kawiarni w stosunku do koncepcji zostanie lekko zmodyfikowany i przesunięty - wyjaśnia Marek Will, z-ca dyrektora Stołecznej Estrady.

Zajmuje się tym firma wybrana w przetargu - BW Pracownia Projektowa. Projekt ma być gotowy w kwietniu. Później przyjdzie czas na budowę, więc szans na uruchomienie kawiarni w tym sezonie nie ma. - Szansa byłaby, gdybyśmy rozstrzygnęli przetarg w trybie projektuj i buduj. Ale oferty były zbyt drogie, najtańsza wynosiła ponad 2,6 miliona złotych - wyjaśnia Marek Will.

Będzie taniej?

Stołeczna Estrada zdecydowała, że przetargi rozdzieli, bo ma nadzieję, że w ostatecznym rozliczeniu wyjdzie taniej. - Na samym projekcie wyszło o ok. 50 proc taniej. Zapłacimy za niego zwycięskiej firmie 121 tys. zł. Ma być gotowy w kwietniu - wylicza Will. - Później ogłosimy przetarg na budowę. Chcemy, żeby kawiarnia stanęła jeszcze w tym roku - dodaje.

Otwarta zostanie podczas przyszłorocznego sezonu, gdy wybrany zostanie jej najemca.

KALENDARZ TEGOROCZNYCH POKAZÓW:

Kalendarz pokazów
Stołeczna Estrada

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE STOŁECZNEJ ESTRADY

TAK WYGLĄDAŁY POKAZY W UBIEGŁYM ROKU:

Tłumy na pokazie fontann
tvnwarszawa.pl
Fontanny okazały się hitem
TVN24

ran//ec