Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Zbudują kawiarnię przy fontannach

Warszawa

Wstępna koncepcja pawilonu | JEMS Architekci
Wstępna koncepcja pawilonu | JEMS Architekci
Wstępna koncepcja pawilonu | JEMS Architekci
Wstępna koncepcja pawilonu | JEMS Architekci
Wstępna koncepcja pawilonu | JEMS Architekci
Wstępna koncepcja pawilonu | JEMS Architekci

Za niespełna dwa miesiące powrócą multimedialne pokazy w Parku Fontann. Stołeczna Estrada planuje też otwarcie pawilonu, w którym będą mogły odbywać się koncerty.

Na piątek 3 maja zaplanowano start widowisk w Parku Fontann na podzamczu – ogłosiła Stołeczna Estrada, która przejęła zarządzanie tą popularną atrakcją od Zarządu Terenów Publicznych. Multimedialne pokazy będą startowały po godz. 21 i potrwają około 30 minut.

Przygotowują program

Pracownicy SE nie chcą na razie zdradzać motywu przewodniego tegorocznych widowisk. – Wciąż trwają prace nad programem – mówi Anna Wojtkowiak ze Stołecznej Estrady.

"Taniec fontann" będzie można oglądać w piątki i soboty – od maja do września. Przy Parku Fontann ma też powstać pawilon, ale dopiero pod koniec roku. Znajdzie się na wysokości pluskawki dla dzieci, w pobliżu Starej Prochowni przy ul. Boleść. W kawiarni będzie można posilić sie i ugasić pragnienie. Znajdzie się też przestrzeń na koncerty i spotkania literackie.

Koncepcja kawiarni do zmiany

Koncepcję pawilonu przygotowała pracownia JEMS Architekci, ale okazało się, że bez poprawek się nie obędzie. - Pracownia nie miała szczegółowego wglądu w infrastrukturę podziemną tego miejsca. W koncepcji kawiarnia znalazła się na kanale, którego nie było na mapach. To jest niezgodne z obowiązującymi przepisami. Szczegółowy projekt oparty na dokumentacji i specyfikacji terenu musi uwzględnić ten fakt i ostatecznie projekt kawiarni w stosunku do koncepcji zostanie lekko zmodyfikowany i przesunięty - wyjaśnia Marek Will, z-ca dyrektora Stołecznej Estrady.

Zajmuje się tym firma wybrana w przetargu - BW Pracownia Projektowa. Projekt ma być gotowy w kwietniu. Później przyjdzie czas na budowę, więc szans na uruchomienie kawiarni w tym sezonie nie ma. - Szansa byłaby, gdybyśmy rozstrzygnęli przetarg w trybie projektuj i buduj. Ale oferty były zbyt drogie, najtańsza wynosiła ponad 2,6 miliona złotych - wyjaśnia Marek Will.

Będzie taniej?

Stołeczna Estrada zdecydowała, że przetargi rozdzieli, bo ma nadzieję, że w ostatecznym rozliczeniu wyjdzie taniej. - Na samym projekcie wyszło o ok. 50 proc taniej. Zapłacimy za niego zwycięskiej firmie 121 tys. zł. Ma być gotowy w kwietniu - wylicza Will. - Później ogłosimy przetarg na budowę. Chcemy, żeby kawiarnia stanęła jeszcze w tym roku - dodaje.

Otwarta zostanie podczas przyszłorocznego sezonu, gdy wybrany zostanie jej najemca.

KALENDARZ TEGOROCZNYCH POKAZÓW:

Kalendarz pokazów
Stołeczna Estrada

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE STOŁECZNEJ ESTRADY

TAK WYGLĄDAŁY POKAZY W UBIEGŁYM ROKU:

Tłumy na pokazie fontann
tvnwarszawa.pl
Fontanny okazały się hitem
TVN24

ran//ec