Zbudowali Miasteczko Wilanów. Teraz biorą się za Port Praski

Warszawa

JEMS ArchitekciPort Praski

Deweloperem Portu Praskiego, inwestycji szacowanej na 320 milionów złotych, będzie Polnord - firma, która budowała Miasteczko Wilanów. Właśnie popdisała umowę z właścicielem terenu.

Właścicielem Portu Praskiego jest firma Elektrim. Właśnie podpisała umowę z firmą Polnord, która będzie deweloperem inwestycji. Strony nie ujawniają jednak szczegółów porozumienia, podkreślają natomiast, że o wyborze zadecydowało doświadczenie Polnordu. A to jest niebagatelne - to właśnie ta firma była deweloperem Miasteczka Wilanów.

"Waterfront"

- To dla nas druga po Miasteczku, tak kompleksowa inwestycja deweloperska - podkreślają przedstawiciele Polnordu.

- Ten projekt o charakterze "waterfront", który pozwoli odwrócić fragment Warszawy w stronę Wisły. Na zachodzie dzielnice tego typu są najbardziej atrakcyjnymi i poszukiwanymi miejscami do życia - powiedział prezes Polnordu Bartosz Puzdrowski.

Inwestycja zlokalizowana na terenie ograniczonym ulicami Okrzei, Sierakowskiego, Zamoyskiego i Wrzesińską zaoferuje około 40 tysięcy mkw. powierzchi uzytkowej mieszkań. Jej wartość szacoawna jest na 320 miliony złotych. Nowy Port Praski będzie miał część biznesowo-handlową, mieszkalną, a także park nauki z centrum kongresowo-ekspozycyjnym.

ran/roody