Zbliża się otwarcie Łazienkowskiego. Te linie zmienią trasy

Komunikacja po otwarciu mostu Łazienkowskiego
Komunikacja po otwarciu mostu Łazienkowskiego
tvnwarszawa.pl
tvnwarszawa.plKomunikacja po otwarciu mostu Łazienkowskiego

Na przełomie października i listopada na most Łazienkowski ma wrócić ruch. Pojadą samochody i autobusy. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował właśnie, jakie linie będą jeździły przeprawą.

Remont Łazienkowskiego trwa - niedawno nowa konstrukcja mostu została połączona, a teraz wykonawca przygotowuje trasę do ruchu. Nadal deklaruje, że dotrzyma terminu przejezdności, który zaplanowano na koniec października.

"Wraz z jego otwarciem w układzie linii autobusowych zostaną wprowadzone pewne zmiany" – poinformował w środę Zarząd Transportu Miejskiego.

Jak dokładnie będzie wyglądało kursowanie komunikacji po mości po otwarciu?

Linia 138 Wróci na swoją starą trasę sprzed zamknięcia mostu, czyli będzie kursowała ulicami: Francuską, Zwycięzców, Wałem Miedzeszyńskim i przez most Łazienkowski. Będzie jeździła co 10-15 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza szczytem i w święto.

Linia 141 Zostanie wycofana z trasy objazdowej prowadzącej przez most Poniatowskiego i ponownie będzie kursowała przez most Łazienkowski. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 10 minut w godzinach szczytu i co kwadrans poza godzinami szczytu i w dni świąteczne.

Linia 143 Teraz kursuje na trasie skróconej z Rembertowa do ronda Wiatraczna, ponownie będzie dojeżdżała przez most Łazienkowski do GUS-u. Ma kursować co 10 minut w szczycie i co kwadrans poza szczytem oraz w święta.

Linia 151 Autobusy tej linii zostaną wycofane z trasy objazdowej prowadzącej przez Wał Miedzeszyński i most Poniatowskiego, a wrócą na trasę prowadzącą przez most Łazienkowski do stacji metra Politechnika. Częstotliwość kursowania – co 12 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza godzinami szczytu oraz w święto.

Linia 182 Na swoją starą trasę prowadzącą przez most Łazienkowski wróci również linia 182. Autobusy tej linii będą kursowały z częstotliwością co 5-6 minut w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza szczytem i co 20 minut w święto.

Linia 188 Obecnie kursuje trasą objazdową przez most Poniatowskiego. Wróci jednak na swoją starą trasę i będzie kursowała prosto przez most Łazienkowski. Autobusy tej linii będą kursowały z częstotliwością co 10-15 minut w szczycie oraz co 20 minut poza szczytem i w dni świąteczne.

Linia 411 Również wróci na swoją starą trasę prowadzącą przez most Łazienkowski. W kursach ze Starej Miłosny autobusy tej linii będą odjeżdżały z przystanków co pół godziny w szczycie i poza szczytem. Na trasie linii przywrócone zostaną szczytowe kursy skrócone na trasie: Gocław – Metro Politechnika. Dzięki temu na odcinku między Gocławiem a metrem częstotliwość kursowania linii będzie wynosiła 10 minut.

Linia 502 Obecnie autobusy tej linii ze Starej Miłosny docierają do stacji metra Stadion Narodowy. Trasa linii zostanie jednak wydłużona i autobusy znów będą przejeżdżały przez most Łazienkowski i będą docierały do stacji metra Politechnika. Linia będzie kursowała w godzinach szczytu co kwadrans. Poza godzinami szczytu i w święta co pół godziny.

Linia 514 Podobnie jak linia 502 linia 514 dojeżdża obecnie jedynie do stacji metra Stadion Narodowy. Po otwarciu mostu Łazienkowskiego wróci jednak na swoją trasę przez most do stacji metra Politechnika. Autobus będzie kursował z częstotliwością co 30 minut w szczycie, poza szczytem i w święto.

Linia 520 Zostanie wycofana z trasy objazdowej prowadzącej przez most Poniatowskiego i będzie kursowała prosto przez most Łazienkowski. W godzinach szczytu autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 8 minut a poza szczytem i w święto co 10 minut.

Linia 523 Będzie docierała jak obecnie do Starego Bemowa. Zamiast jednak przez most Poniatowskiego autobusy będą kursowały przez most Łazienkowski. Częstotliwość – co 5-6 minut w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza szczytem i w święto.

Linia 525 Wróci na swoją starą trasę i zamiast przez most Poniatowskiego będzie kursowała przez most Łazienkowski. Jej częstotliwość będzie następująca: co 12 minut w godzinach szczytu, co 15 minut poza szczytem oraz co 20 minut w święta.

Linia E-1 Utrzymane zostanie kursowanie linii E-1, która nadal będzie dowoziła mieszkańców Gocławia do stacji metra Stadion Narodowy. Linia nadal będzie kursowała tylko w godzinach szczytu co 10 minut.

TAK WYGLĄDAŁO ŁĄCZENIE NOWYCH CZĘŚCI MOSTU ŁAZIENKOWSKIEGO:

Dwie części mostu połączone
Dwie części mostu połączoneMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

ran/sk

Pozostałe wiadomości