Zbadają tunel metra. Utrudnienia dla pasażerów

Najnowsze

Utrudnienia w metrze

Przez weekend warszawiacy będą musieli przygotować się na utrudnienia w kursowaniu metra. Specjaliści chcą sprawdzić czy podczas budowy drugiej nitki nie doszło do uszkodzenia tunelu pierwszej na wysokości stacji Świętokrzyska.

O tym, że tuneli I linii metra przesunął się o 6 mm pisaliśmy na początku tygodnia. Władze metra twierdzą, że nie oznacza, to nic groźnego, ale sprawa zostanie zbadana.

Uruchomią linię zastępczą

Do poniedziałkowego poranka przesunięcie ma zostać szczegółowo zbadane, a jeżeli będzie taka potrzeba, robotnicy naprawią ewentualne nieszczelności. W czasie gdy będą pracowali przy zachodnim tunelu, pasażerowie muszą się przygotować na pewne zmiany.

Na odcinku pomiędzy stacjami Centrum a Ratusz-Arsenał pociagi będą kursowały wahadłowo. Dalej, w kierunku Młocin ze zmniejszoną częstotliwością.

Uruchomiona zostanie też linia zastępcza Z2. Będzie kursować na trasie:

CENTRUM – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – pl. Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy – Andersa – METRO RATUSZ-ARSENAŁ

Taryfa biletowa

W przypadku korzystania z przejazdu łączonego (metro + linia zastępcza Z-2) bilet jednorazowy skasowany w jednym ze środków transportu zachowuje ważność w drugim.

W przypadku korzystania z przejazdu łączonego (metro + autobusy lub tramwaje) bilet jednorazowy skasowany na stacji metra zachowuje ważność w pojazdach linii:

4 na odcinku METRO POLITECHNIKA – DW. GDAŃSKI, 107 na odcinku DH SMYK – METRO RATUSZ-ARSENAŁ, 227 na odcinku METRO RATUSZ-ARSENAŁ – DW. CENTRALNY, 171 na odcinku PL. BANKOWY – CENTRUM, N11 na odcinkach PL. BANKOWY – DW. CENTRALNY oraz DW. CENTRALNY – METRO RATUSZ-ARSENAŁ, N21 na odcinku METRO RATUSZ-ARSENAŁ – DW. CENTRALNY, N41 na odcinku METRO RATUSZ-ARSENAŁ – DW. CENTRALNY, N42 na odcinku METRO RATUSZ-ARSENAŁ – DW. CENTRALNY, N61 na odcinkach PL. BANKOWY – DW. CENTRALNY oraz DW. CENTRALNY – METRO RATUSZ-ARSENAŁ, N71 na odcinku METRO RATUSZ-ARSENAŁ – DW. CENTRALNY,

ZTM/ran