Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Zazielenią ulice po praskiej stronie. "Staną się wizytówką"

Warszawa

Wiceprezydent o zazielenianiu ulicTVN24
wideo 2/2

11 stołecznych ulic po prawej stronie Wisły ma przejść metamorfozę. Ratusz ogłosił właśnie przetarg na aranżację zieleni wzdłuż arterii na terenie trzech dzielnic.

- Konsekwentnie realizujemy plany dotyczące zielonych zmian przy stołecznych arteriach. Dziś mówimy o przetargach, które pozwolą przearanżować w sumie niemal 80 głównych ulic. Dziś przedstawiamy 11 z nich. To miejsca, które staną się wizytówką zielonej Warszawy, a przede wszystkim będą bardziej przyjazne dla mieszkańców - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

11 dużych ulic

Urzędnicy w przetargu chcą wyłonić wykonawców "koncepcji aranżacji zieleni wzdłuż ulic wraz z projektem wykonawczym nasadzeń i towarzyszących im zmian w granicach pasów drogowych wybranych ulic w Warszawie" dla Białołęki, Targówka i Pragi Północ. Nowe nasadzenia zaplanowano przy poniższych ulicach:

- Jagiellońskiej i Modlińskiej- Płochocińskiej- Światowida wraz z ulicami Ordonówny, Książkową, Ćmielowską, Świętosławskiego, Milenijną i Traktem Nadwiślańskim- w ciągu ulic Myśliborskiej i Strumykowej- Mehoffera i Świderskiej- w ciągu alei Solidarności i ulicy Radzymińskiej- w ciągu ulic Odrowąża i Wysockiego wraz z ulicami Bazyliańską i Ogińskiego- Chodeckiej, Łabiszyńskiej, Łojewskiej, Suwalskiej- W ciągu ulic Trockiej i Borzymowskiej- Targowej: na odcinku od wiaduktu kolejowego do al. Solidarności- ciągu ulic Marywilskiej i Czołowej.

ZOBACZ ULICE NA GRAFICE

Podobnie jak w przypadku przetargu na projekt ulic na Bemowie, Bielanach i Żoliborzu projektanci powinni zmienić cały obrazu ulic wykorzystując także tereny przy budynkach i rezerwy terenowe.

#ZieloneUlice Warszawy

W sumie zieloną metamorfozę mają przejść 76 dużych ulic, w szczególności krajowych, wojewódzkich i powiatowych, którymi nie zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Ma przybyć minimum 18 tysięcy drzew. Jak podaje ratusz, w ciągu dwóch lat na ten cel zostanie przeznaczone ponad 20 milionów złotych.

W kolejnych przetargach do zazieleniania zostaną wskazane kolejne ulice: na Ochocie, w Śródmieściu, w Ursusie, we Włochach i na Woli. ran/b