Zawieszony prom, odwołany tramwaj. Niski stan wody w Wiśle

Warszawa

ZTMŚluza na Żeraniu

Utrzymujący się od dłuższego czasu niski stan wody w Wiśle dezorganizuje prace turystyki rzecznej w stolicy. W nadchodzący weekend w rejs nie wypłynie tramwaj wodny Wars oraz prom Słonka. Zmiany czekają też pasażerów statku do Serocka.

W czwartek poziom Wisły w stolicy wynosił zaledwie 73 cm. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przez cały weekend będzie utrzymywał się podobny stan.

- Poziom wody w Wiśle jest tak niski, że "Zefir" (statek do Serocka - red.) nie mógłby przepłynąć przez próg w żerańskiej śluzie. Dlatego w czasie najbliższych rejsów, czyli w piątek 24 lipca, sobotę 25 lipca i w niedzielę 26 lipca będzie zabierał pasażerów do Serocka z Żerania – poinformował Wiktor Paul z zespołu prasowego Zarządu Transportu Miejskiego.

Statek będzie czekać na pasażerów poza śluzą, w okolicach przystanku autobusowego Zakłady Zbożowe 02 na ul. Płochocińskiej.

Zawiozą autobusem

Pasażerowie, którzy mają wykupione bilety na rejsy w tych dniach, zostaną dowiezieni na Żerań bezpłatnym autobusem. Będzie odjeżdżał z pętli autobusowej przy Torwarze o godz. 9.00.

Rejsy także będą się kończyły na Żeraniu. Pasażerowie stamtąd również zostaną bezpłatnie dowiezieni na Torwar. Autobus będzie odjeżdżał z przystanku Zakłady Zbożowe 02 ok. godz. 17.45. W drodze powrotnej autobus będzie się dodatkowo zatrzymywał na przystankach: Żerań FSO 03 oraz Most Gdański 01.

Pętla na Torwarze
ZTM

Inne odwołane

Z powodu niskiego poziomu wody w Wiśle przez cały weekend nie będzie kursował tramwaj wodny "Wars".

Już od 6 lipca zawieszone do kurowania są przeprawy promem "Słonka" z Cypla Czerniakowskiej na Saską Kępę.

jb/ran