Zatrzymano Rosjankę podejrzaną o znęcania się nad dziećmi

Warszawa

kspPozostawiła dzieci bez opieki, trafiła do celi

Policja zatrzymała w Warszawie 37-letnią Rosjankę, która pozostawiła bez opieki swoje kilkuletnie dzieci. W nocy przemarznięte błąkały się po ulicach Józefowa. Kobiecie przedstawiono zarzut znęcania się nad dziećmi - poinformowała w środę PAP stołeczna policja.

W nocy z wtorku na środę policjantów, o dzieciach samotnie błąkających się wieczorem po ulicach Józefowa, poinformował przypadkowy mężczyzna.

Zarzut znęcania się nad dziećmi

- Funkcjonariusze, którzy natychmiast znaleźli się we wskazanym miejscu, stwierdzili, że chłopiec i dziewczynka, w wieku 9 i 7 lat, od kilku godzin były bez opieki, nie wiedziały także jak trafić do miejsca zamieszania - powiedziała PAP Iwona Jurkiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że matką dzieci jest 37-letnia obywatelka Rosji, która w tym czasie przebywała w Warszawie. Została tam zatrzymana kilka godzin później. - Zebrane w tej sprawie informacje i materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie jej zarzutu znęcania się nad dziećmi - powiedziała policjantka.

Nielegalny pobyt Rosjanki

Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziny, a o zdarzeniu powiadomiony został prokurator, ponieważ jest to przestępstwo ścigane z urzędu. 37-latka jest podejrzewana o pozostawienie dzieci bez opieki i stosowanie wobec nich przemocy. Ponadto okazało się, że kobieta na terytorium Polski przebywa nielegalnie.

PAP/b