Zatrzymania ws. SKOK Wołomin. Kolejnych dziesięć osób z zarzutami

Warszawa

CBŚP/TVN24Zarzuty postawiono kolejnym 10 osobom

Policjanci gorzowskiego oddziału CBŚP zatrzymali 10 kolejnych osób, podejrzanych o wyłudzanie pożyczek w wołomińskim SKOK-u. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw oraz wyłudzania pożyczek i kredytów w kwocie nie mniejszej niż 183 miliony złotych.

Policjanci dokonali zatrzymań w Warszawie, Wołominie, Giżycku i Tomaszowie Lubelskim. Wśród zatrzymanych jest jedna kobieta. Osoby te w latach 2009-2014r. wyłudziły ze SKOK-u Wołomin co najmniej 183 mln złotych.

Ich rolą było było organizowanie tzw. słupów oraz dokumentacji potrzebnej do uzyskania kredytów.

Jak podaje CBŚP, zatrzymani usłyszeli już zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw oraz wyłudzeń pożyczek i kredytów.

"Wobec jednego podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania" - napisano w komunikacie.

Zabezpieczono 30 mln zł

CBŚP podaje, że zatrzymania są efektem toczącego się od 2013 roku śledztwa, w wyniku którego prokuratorskie zarzuty postawiono już 48 osobom."Dzięki skutecznym działaniom Policji i prokuratury na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono u podejrzanych mienie wartości co najmniej 30 milionów złotych" - napisano w oświadczeniu.Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim.

pk/ja