Zatrzymani po meczu Legii z Pogonią. Posypały się zakazy

Najnowsze

kspZatrzymany chuligan

13 osób zatrzymała policja po meczu Legia Warszawa - Pogoń Szczecin. Pięciu chuliganów już usłyszało wyroki, trzech kolejnych stanie przed sądem w poniedziałek- informuje stołeczna komenda.

Wśród zatrzymanych są zarówno fani Legii, jak i zaprzyjaźnionej ze stołecznym klubem Pogoni Szczecin. Czterech mężczyzn dostało zakaz stadionowy na mecze Legii i Pogoni na 2 lata oraz 800 zł kary grzywny i pokrycie kosztów sądowych.

Petardy, alkohol i narkotyki

Takie wyroki usłyszeli Jakub P. (27 l.) i Mariusz S. (24 l) – kibice Pogoni, którzy przy Kanałku Kusocińskiego rzucali petardami. Podczas zatrzymania byli nietrzeźwi. Mieli odpowiednio - 1,2 i 0,79 promila. Dwuletnie zakazy i grzywnę dostali także Adam K. (22 l.), kibic Legii, który na Myśliwieckiej, idąc na mecz rzucił petardą i miał przy sobie kolejną, oraz 27–letni Łukasz R. kibic stołecznej drużyny - mężczyzna przy Łazienkowskiej rzucił w radiowóz butelką. Był nietrzeźwy, miał 1,7 promila.

2 tys. zł. grzywny ma zapłacić Andrzej C. (26 l.) – kibic Legii, który nie zastosował się do poleceń służb porządkowych na stadionie. Także ma zakaz wstępu na mecze Legii i Pogoni na dwa lata.

Z kolei 20-letni Tomasz G. (kibic Pogoni) usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Kolejni kibice usłyszą zarzuty

W poniedziałek przed sądem staną kolejni trzej mężczyźni. Dwaj z nich to kibice Legii Warszawa. Tomasz P. (31 l.) rzucał petardami przy Łazienkowskiej, podobnie jak Maciej F. (19 lat). Trzeci to kibic Pogoni - 24-letni Kamil B. nie wykonywał poleceń służb porządkowych na stadionie.

Trzech innych usłyszy zarzuty. Kamil K. (29 l.) - kibic Legii odpowie za znieważenie funkcjonariuszy. Do 3 lat więzienia grozi Mateuszowi G. (25 l.), który naruszył nietykalność cielesną policjanta. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Natomiast kibic Pogoni Szczecin – 25-letni Rafał G. odpowie za złamanie zakazu sądowego wstępu na mecze piłki nożnej. Za ten czyn grozi do 3 lat więzienia.

ran/par

Źródło zdjęcia głównego: ksp