Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zatrzymali transport 4900 paczek papierosów bez akcyzy

Warszawa

kspAkcja policji

W ręce policjantów z drogówki oraz funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wpadł kurier, który nielegalnie przewoził hurtową ilość papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 59-letni Leszek S. z województwa łódzkiego usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego związanego z przewożeniem nielegalnych towarów.

Funkcjonariusze z drogówki patrolowali drogi i trasy powiatu mińskiego. W Kałuszynie na ulicy Warszawskiej zauważyli renault na łódzkich tablicach rejestracyjnych, które postanowili zatrzymać do kontroli. Zachodziło bowiem podejrzenie, że w samochodzie są przewożone zabronione przez prawo towary.

Policjanci dali sygnał kierowcy, aby ten zjechał na pobocze. Po sprawdzeniu auta, okazało się, że w bagażniku znajdują się pakunki pełne papierosów bez polskich znaków akcyzy. Po przeliczeniu towaru, okazało się, że transport liczył 4900 paczek papierosów. Właściciela trefnego towaru zatrzymano.

Dobrowolnie poddał się karze

Pakunki złożono w depozycie, a ich właściciel trafił na przesłuchanie. 59-letni Leszek S. mieszkaniec województwa łódzkiego usłyszał zarzut nielegalnego przewożenia towarów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze grzywny.

Dzięki udanej akcji policjantów z drogówki, udało się zapobiec wprowadzeniu towaru na rynek. Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży, to Państwo straciłoby nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych z tytułu niezapłaconej akcyzy.

KSP//ec