Zatrzymali 6 cudzoziemców. "Uciekali, zostawiając towar"

Warszawa

fot
fot. Straż Miejska
fot
fot
fot. Straż Miejska
fot
fot
fot. Straż Miejska
fot

Nielegalny alkohol, nielegalny handel i cudzoziemcy bez prawa pobytu w Polsce. Akcja policji, straży granicznej, miejskiej i izby celnej na targowisku przy Zamoyskiego zakończyła się zatrzymaniem 6 osób oraz konfiskatą 42 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia.

Środa, wczesne godziny ranne. 27 funkcjonariuszy oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej weszło na teren targowiska. Widok służb mundurowych wywołał wśród handlujących panikę. - Część uciekła porzucając towar - opowiada Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

Konfiskata alkoholu

Na jednym ze stoisk handlowych funkcjonariusze znaleźli 42 litry alkoholu niewiadomego pochodzenia, bez polskich znaków akcyzowych. Na kolejnym, bez wymaganych pozwoleń handlowano artykułami spożywczymi.

Kontrolowano nie tylko legalność wprowadzanych do obrotu towarów, ale również legalność pobytu. Wylegitymowano w sumie 59 osób. 6 osób podejrzanych o nielegalny pobyt na terenie Polski trafiło w ręce straży granicznej. Są to obywatele Ukrainy, Wietnamu i Armenii. Pracownicy inspekcji sanitarnej nałożyli natomiast 3 mandaty karne za utrzymanie niewłaściwego stanu sanitarnego w obiektach usługowych.

Kontrole będą cykliczne

- Kontrola bazaru przy współudziale tak wielu służb, to efekt pracy operacyjnej policji, obserwacji strażników i uzyskanych informacji. Wynikało z nich, że na terenie bazaru prowadzony jest handel papierosami z kontrabandy i nielegalnym alkoholem - informuje Niżniak i zapewnia, że kontrole w okolicy Stadionu będą kontynuowane.

ec//par