Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Zatrzymali 14-letniego dilera

Warszawa

fot. KSP

Kontrola 16-latków palących marihuanę naprowadziła otwockich policjantów na ślad dilera, który rozprowadzał narkotyki w szkołach powiatu otwockiego. Okazał się nim 14-letni uczeń. Chłopak trafi do ośrodka dla nieletnich. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Wszystko zaczęło sie od interwencji policjantów z komisariatu w Józefowie. 21 listopada wieczorem zwrócili uwagę na dwóch młodych chłopaków. W czasie kontroli jeden z funkcjonariuszy wyczuł od nich zapach marihuany.

Wiadomość o uczniach palących marihuanę szybko trafiła do zespołu do spraw nieletnich otwockiej komendy. Policjanci dotarli do kolejnych uczniów szkół powiatu otwockiego, w tym również 13-letnich, którzy nie tylko zażywali narkotyki, ale też sprzedawali je innym uczniom.

14-letni Karol rozdawał karty

Policjanci ustalili, że główną rolę przy rozprowadzaniu narkotyków odgrywa 14-letni Karol. Został on ujęty przez józefowskich policjantów i przewieziony do policyjnej Izby Dziecka.

Wobec 14-latka mundurowi z zespołu do spraw nieletnich złożyli do sądu rodzinnego w Otwocku, Zebrane w trakcie postępowania materiały dotyczące 14-latka trafiły do sądu, który zdecydował o zastosowaniu środka wychowawczego w postaci umieszczenia chłopca w schronisku dla nieletnich.

Możliwe kolejne zatrzymania

Do sądu rodzinnego w Otwocku trafią również materiały dotyczące pozostałych ujawnionych uczniów, ktorzy zażywali lub odsprzedawali narkotyki. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

js