Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Zasłonięte oczy, zaklejone usta. Protest przy Pałacu Prezydenckim

TVN Warszawa

Protest na Krakowskim PrzedmieściuTVN24
wideo 2/2

Przez około 20 minut grupa mężczyzn i kobiet protestowała na Krakowskim Przedmieściu przeciwko polityce rządu.

Protest odbył się naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego, po drugiej stronie jezdni Krakowskiego Przedmieścia. Około 25 osób stanęło w rzędzie z zaklejonymi ustami i zasłonięty oczami. Mieli ze sobą również transparent z napisem "Skradziona sprawiedliwość".

"Dzieje się bardzo niedobrze"

Skąd taka forma protestu? - Dlatego, że polski rząd chce nam usta zamknąć i chce, żebyśmy nie widzieli, co się w kraju dzieje, a dzieje się bardzo niedobrze. Zawłaszczono nam sprawiedliwość. Stanęliśmy tak, wyglądając tak, jak rząd chciałby nas widzieć – wyjaśniała Aleksandra Socha, współorganizatorka manifestacji. - Może właśnie dlatego, że nic nie skandujemy, niczego nie śpiewamy, niczego nie puszczamy z głośnika, może jesteśmy jeszcze bardziej słyszalni. W każdy razie się staramy – dodała. Protest trwał około 20 minut. Podobne odbywały się w niedzielę również w innych miastach Polski. ran/b