Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Zaskarżyli przetarg na autobusy i nie przyszli na rozprawę

TVN Warszawa

ZTMPrzetarg na nowe autobusy

Przedstawiciele konsorcjum śląskich firm, które zaskarżyło warunki przetargu ogłoszonego przez Zarząd Transportu Miejskiego, nie stawili się na posiedzeniu Krajowej Izby Odwoławczej.

Śląscy przewoźnicy A21 z Żor i PKS Południe ze Świerklańca zaskarżyli do KIO przetarg, który dotyczy 100 nowych autobusów - mają obsługiwać pasażerów w Warszawie przez 8 lat. Zarzucali ZTM, że skonstruowane zapisy przetargu naruszają swobodę konkurencji i nie są zgodne z prawem zamówień publicznych.

Kolejne posiedzenie

We wtorek odbyło się posiedzenie Krajowej Izby Odwoławczej. – Liczyliśmy, że będzie pierwsze i ostatnie. Niestety konsorcjum startujące nie stawiło się na tę rozprawę. Wszystkie punkty, które są podważane, są do odrzucenia. Żaden z naszych zapisów nie jest niezgodny z ustawą prawo zamówień publicznych – mówi transportowi-publicznemu.pl Katarzyna Strzegowska, zastępca dyrektora ZTM.

Nowy termin to 20 kwietnia. ZTM przekonuje, że odwołanie nie zasługuje na uwagę.

- Musimy bronić naszego stanowiska, że oczekujemy firm o potencjale, który gwarantuje, że firma logistycznie będzie w stanie zrealizować przewozy – mówi dziennikarzowi portalu Wiesław Witek, dyrektor zarządu.

Autobusy do 2024 roku

ZTM ogłosił przetarg na początku marca. Zamówienie obejmuje 100 fabrycznie nowych autobusów i zostało podzielone na dwie części, po 50 pojazdów. Ponieważ zostało podzielony na dwie równe części, oferenci mogą startować tylko w jednej z nich.

Stołeczni urzędnicy zaplanowali otwarcie ofert w przetargu na 12 kwietnia. Pierwsza z umów, na 50 autobusów ma być zawarta na okres od 1 grudnia 2016 do listopada 2024. Druga od początku stycznia 2017 do końca 2024.

Na ulice wyjedzie 100 fabrycznie nowych autobusów
ZTM

ran/r