Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Zarzuty za bójkę przed Złotymi Tarasami

Najnowsze

Bójka przed Złotymi Tarasamilife4style.pl
wideo 2/3

Pięciu mężczyzn, w wieku od 19 do 21 lat, zatrzymanych w związku z pobiciem pracownika ochrony jednego z centrów handlowych w Warszawie, usłyszało zarzuty - poinformowała w środę Komenda Stołeczna Policji. Za pobicie grozi do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na schodach między wejściem do centrum handlowego Złote Tarasy, a dworcem Centralnym - pisaliśmy o tym na tvnwarszawa.pl w poniedziałek.

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali pięciu najbardziej agresywnych mężczyzn. Policjanci zabezpieczyli także dwie metalowe pałki teleskopowe oraz kastet.

Jak poinformowała Edyta Adamus z sekcji prasowej KSP, dzięki analizie nagrań z kamer monitoringu policjanci, dzień po awanturze, zatrzymali kolejne dwie osoby mające związek z tą sprawą. To chłopak i dziewczyna, rodzeństwo w wieku 15 i 16 lat.

- Funkcjonariusze nadal analizują nagrania z monitoringu, aby ustalić tożsamość pozostałych osób biorących udział w tym zdarzeniu, zatrzymać i postawić im zarzuty - powiedziała Adamus.

Uderzenie pałką teleskopową

Do zadymy doszło w niedzielę po południu. Z nagrania całego zdarzenia trudno wywnioskować, o co poszło. Nagranie trwa nieco ponad minutę i zaczyna się w chwili, gdy młodzi ludzie szarpią się już z jednym z ochroniarzy ze Złotych Tarasów. W grupie jest kilka dziewczyn - jedna z nich bije mężczyznę po głowie, a potem kopią go wspólnie, gdy ten traci równowagę.

Policja podała, że do zdarzenia doszło w niedziele około godz. 17.30. Według Roberta Szumiaty ze śródmiejskiej komendy, jedna osoba z grupy młodych ludzi pałką teleskopową wybiła szybę w drzwiach obrotowych do Złotych Tarasów. Interweniowała ochrona. Wtedy doszło do bójki, a na miejsce została wezwana policja. CZYTAJ WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE.

ran/PAP/pm