Zarzuty dla rodziców po śmierci dwumiesięcznej dziewczynki

Warszawa

ShutterstockRodzice usłyszeli zarzuty

Prokuratura wyjaśnia sprawę śmierci dwumiesięcznej dziewczynki we Włochach. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok dziecka, jego rodzicom postawiono zarzuty.

- Wstępne wyniki sekcji zwłok nie wykazały obrażeń mających wpływ na mechanizm zgonu. Sekcyjnie stwierdzone zostały cechy niewydolności krążeniowo–oddechowej, co uzasadniało przedstawienie rodzicom zarzutów narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia dziecka i nieumyślnego spowodowania śmierci - informuje nas prokurator Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zgłoszenie dotyczące śmierci dziecka wpłynęło przez numer alarmowy 112 w niedzielę około godziny 2.30. Po pojawieniu się służb na miejscu zdarzenia, okazało się, że rodzice dziewczynki są pod wpływem alkoholu.

24-latka i 25-latek zostali zatrzymani i przesłuchani. Trwa ustalanie przyczyn śmierci dziewczynki. W sprawie zostali powołani biegli z zakresu medycyny sądowej. Przeprowadzono wspomnianą sekcję zwłok.

Oboje rodzice zostali objęci policyjnym dozorem. Pięć razy w tygodniu będą oni musieli stawiać się na komisariacie policji. Wizyty będą połączone z badaniem trzeźwości.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o zabójstwie kilkuletniego chłopca na Pradze Południe:

Śledczy badają spraw śmierci dziecka
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

kk/mn/b